Tottenham znajdzie następcę Eriksena w Realu Madryt?!

Tottenham znajdzie następcę Eriksena w Realu Madryt?! fot.
Karol Brandt
Źródło: AS

Real Madryt zagiął parol na Christiana Eriksena i wydaje się, że Duńczyk jest jednym z priorytetów hiszpańskiej drużyny. Jeśli ostatecznie 27-latek trafi do stolicy Hiszpanii, Tottenham spróbuje pozyskać Daniego Ceballosa.

Nie jest żadną tajemnicą, że rozgrywający „Kogutów” wpadł w oku „Królewskim”. Ich zainteresowanie byłym graczem Ajaksu trwa nieprzerwanie od dłuższego czasu. Tym razem jednak trzecia ekipa minionego sezonu LaLiga jest niezwykle zdeterminowana, aby autor dziesięciu trafień i 17 asyst w tym sezonie ostatecznie zakotwiczył na Santiago Bernabéu. Wszystko przed długość kontraktu 87-krotnego reprezentanta Danii. Jego porozumienie z londyńczykami wygasa bowiem za rok.

To z kolei wymusza na władzach finalisty Ligi Mistrzów sprzedaż zawodnika już w letnim oknie transferowym. Tylko takie rozwiązanie pozwoli uzyskać wymierną kwotę. Dotąd mówiło się o około 70 milionach euro, jednak w zależności od rozstrzygnięcia meczu finałowego Champions League, cena za 27-latka może powędrować w górę.

Według „AS-a” pieniądze ze sprzedaży Christiana Eriksena mają zostać przeznaczone na angaż Daniego Ceballosa, który chce znowu poczuć się ważną częścią projektu, co na ten moment w Realu Madryt nie było mu dane.

Początek sezonu w wykonaniu 22-latka był rewelacyjny. Efektem było powołanie do seniorskiej reprezentacji Hiszpanii, w której jak dotąd środkowy pomocnik zgromadził sześć występów. Teraz jednak nadal chce się rozwijać i niewykluczone, że zostanie włączony w operację sprowadzenia gwiazdy Tottenhamu Hotspur do Madrytu.

Na razie „Los Blancos” nie chcą definitywnie pozbywać się gracza, za którego w 2017 roku wyłożyli 16,5 miliona euro. Tym samym w grę wchodzi wypożyczenie lub transfer z opcją odkupu. 

W zakończonym sezonie Ceballos rozegrał 34 mecze, w których zdobył trzy bramki i zanotował dwie asysty. 

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy