Trabzonspor świętuje hucznie zdobycie mistrzostwa. Oszałamiające obrazy z Turcji [WIDEO]

Trabzonspor świętuje hucznie zdobycie mistrzostwa. Oszałamiające obrazy z Turcji [WIDEO] fot. Trabzonspor
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Trabzonspor

Kibice Trabzonsporu oszaleli z radości po wywalczeniu przez ich zespół pierwszego mistrzostwa Turcji od 38 lat. Ich huczne świętowanie zdobycia tego tytułu jest szeroko komentowanie w mediach za sprawą filmików zamieszczanych w sieci.

„Bordowo-Niebiescy” podzieli się w ostatnim meczu zdobyczą punktową z Antalyasporem (2:2). Ten wynik okazał się jednak wystarczający do tego, by przypieczętować na trzy kolejki przed końcem sezonu wywalczenie pierwszego mistrzostwa Turcji od sezonu 1983/1984.

Olbrzymiej radości z zaistniałego stanu rzeczy nie ukrywali przede wszystkim kibice znad Morza Czarnego, którzy nie tylko wtargnęli szturmem na boisko po usłyszeniu ostatniego gwizdka arbitra w wspomnianym spotkaniu, ale także do późnych godzin cieszyli się z zdobytego trofeum na ulicach Trabzonu.

Furorę w sieci robią filmiki zamieszczone z fety odbywającym się w tym mieście z udziałem wielotysięcznego tłumu, a rekordy popularności bije nagranie z podskakującymi kibicami w rytm muzyki, wymachujących telefonami komórkowymi z włączonymi latarkami.

Wielka impreza odbywa się nie tylko na ulicach Trabzonu, ale także w innych rejonach Turcji - Bursie, Izmirze, Ankarze czy Mardin, co możemy zobaczyć w obszernym materiale wideo opublikowanym przez klub na kanale na YouTube'ie.

Swoją cegiełkę do osiągnięcia tego sukcesu dołożył Tymoteusz Puchacz, który zimą przeniósł się do „Bordowo-Niebieskich” na zasadzie wypożyczenia z Unionu Berlin. Od tego czasu wystąpił w dziewięciu ligowych meczach.

Więcej na temat: Trabzonspor AŞ Kibice Turcja Wideo

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Luis Suárez porozumiał się z nowym klubem?! Zaskakujący kierunek Luis Suárez porozumiał się z nowym klubem?! Zaskakujący kierunek Transfery - Relacja na żywo [27/06/2022] Transfery - Relacja na żywo [27/06/2022] Fernandinho wybrał nowy klub. Sentymentalny powrót Fernandinho wybrał nowy klub. Sentymentalny powrót Romelu Lukaku przyśpiesza transfer. Testy medyczne w środę Romelu Lukaku przyśpiesza transfer. Testy medyczne w środę Afonso Sousa oddala się od Lecha Poznań. Oferta mistrza Polski przebita przez... rywala z Ekstraklasy Afonso Sousa oddala się od Lecha Poznań. Oferta mistrza Polski przebita przez... rywala z Ekstraklasy Czesław Michniewicz reaguje. Pozwie Szymona Jadczaka Czesław Michniewicz reaguje. Pozwie Szymona Jadczaka Ángel Di María coraz bliżej nowego klubu. Do ustalenia ostatnie szczegóły Ángel Di María coraz bliżej nowego klubu. Do ustalenia ostatnie szczegóły

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy