Tragedia w Argentynie. Przerwano mecz z udziałem Boca Juniors po wtargnięciu kibiców na murawę [WIDEO]

Tragedia w Argentynie. Przerwano mecz z udziałem Boca Juniors po wtargnięciu kibiców na murawę [WIDEO] fot. TyC Sports
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: ESPN | TyC Sports

Spotkanie pomiędzy Gimnasia y Esgrima La Plata a Boca Juniors w ramach 23. kolejki argentyńskiej ekstraklasy zostało przerwane po zaledwie dziewięciu minutach ze względu na wtargnięcie kibiców na murawę i użyty przez policję gaz łzawiący.

Końcowa faza zmagań w Liga Profesional de Fútbol budzi wiele emocji wśród fanów poszczególnych drużyn, ponieważ na cztery serie gier przed końcem rywalizacji w grze o mistrzostwo liczy się z punktu widzenia matematycznego jeszcze... dziewięć klubów.

Wśród nich znajdują się zespoły Gimnasia y Esgrima La Plata i Boca Juniors, którym przyszło się zmierzyć w 23. serii gier. Z tego też powodu ich starcie cieszyło się olbrzymim zainteresowaniem i zgromadziło pod stadionem znacznie większą liczbę fanów, niż mógł pomieścić obiekt Estadio Juan Carmelo Zerillo.

W efekcie przed wejściem na trybuny doszło do zamieszek pomiędzy osobami z ważnymi wejściówkami, tymi bez nich oraz policją, zabezpieczającą pojedynek.

Z tego grona najmniej zimnej krwi zachowali ci ostatni, bo zamiast starać się uspokoić sytuację, tylko ją zaognili poprzez użycie gazu łzawiącego, strzelanie do wszystkich ludzi gumowymi kulami oraz wpychanie ich siłą na teren stadionu.

W efekcie pokaźna grupa osób musiała ratować się wejściem na murawę, by uciec przez służbami i używanymi przez nich środkami, co doprowadziło do przerwania zawodów po zaledwie dziewięciu minutach.

Media w Argentynie informują, że w wyniku zaistniałych zajść śmierć poniosła jedna osoba, której nie udało się uratować po tym, jak trafiła do jednego ze szpitali z problemem z sercem.

W ostatnim czasie mieliśmy już do czynienia z podobną sytuacją w Indonezji. Tam jednak doszło do znacznie większej tragedii, ponieważ zginęło grubo ponad 100 kibiców.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia FC Barcelona: Héctor Bellerin blisko opuszczenia klubu FC Barcelona: Héctor Bellerin blisko opuszczenia klubu Kibice Romy do Nicolò Zaniolo: Zdrajca i gówno bez honoru [FOTO] Kibice Romy do Nicolò Zaniolo: Zdrajca i gówno bez honoru [FOTO] FC Barcelona: Héctor Bellerín otwarty na odejście w jednym konkretnym kierunku FC Barcelona: Héctor Bellerín otwarty na odejście w jednym konkretnym kierunku Newcastle United z transferem za 40 milionów funtów plus bonusy [OFICJALNIE] Newcastle United z transferem za 40 milionów funtów plus bonusy [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Tomasz Kędziora opuścił Dynamo Kijów OFICJALNIE: Tomasz Kędziora opuścił Dynamo Kijów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy