Tragiczna śmierć Pelayo Novo. Miał tylko 32 lata

Tragiczna śmierć Pelayo Novo. Miał tylko 32 lata fot. Pelayo [Instagram]
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: COPE

Pelayo Novo García zginął po potrąceniu przez pociąg. Przed kilkoma laty został zmuszony do zakończenia kariery po obrażeniach spowodowanych wypadnięciem z trzeciego piętra w hotelu, w którym przebywał z drużyną Albacete.

32-letni zawodnik nie należał do grona obiecujących piłkarzy urodzonych na Półwyspie Iberyjskim. Prezentował jednak wystarczająco wysoki poziom, by móc z powodzeniem występować w drugiej oraz trzeciej klasie rozgrywkowej w Hiszpanii.

Dwukrotnie był nawet bliski pokazania się w LaLidze. Za pierwszym razem Elche zrezygnowało z jego usługo po zameldowaniu się w elicie. Z kolei przy innym podejściu przegrał z Córdobą finał baraży z UD Las Palmas.

Później także występował na zapleczu hiszpańskiej ekstraklasy z przerwą na miesięczny epizod w CFR Cluj, z którego powrócił na rodzime boiska do Albacete w sierpniu 2017 roku.

Niedługo później Pelayo Novo García uległ koszmarnie wyglądającemu wypadkowi.

Środkowy pomocnik wypadł z trzeciego piętra hotelu w Huesce, gdzie przebywał wraz z drużyną.

Przeżył jakimś cudem całe zdarzenie, ale został zmuszony do zakończenia kariery po spędzeniu w szpitalu dwóch miesięcy oraz przejściu długiej rehabilitacji, która umożliwiła mu poruszanie się o kulach.

Hiszpan często je odkładał, ponieważ odnalazł nową pasję w postaci gry w tenisa na wózku inwalidzkim, gdzie systematycznie osiągał coraz lepsze wyniki. Ponadto był aktywnym członkiem zarządu Federacji Tenisowej Asturii, zajmując się między innymi tworzeniem treści w Internecie oraz propagowaniem nowych dyscyplin.

Niestety nie będzie mu dane rozwijać się w tym kierunku, ponieważ w niewyjaśnionych okolicznościach poniósł tragiczną śmierć we wtorek przed godziną 20:00 w dzielnicy Oviedo w La Corredoria, na wysokości parku La Malata, kiedy został potrącony przez nadjeżdżający pociąg.

Służby badają dokładnie okoliczności całego zajścia i nie wykluczają żadnego ze scenariuszy. Jednocześnie wstrzymują się z podawaniem hipotez do publicznej wiadomości.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Marcin Bułka W SZTOSIE. Dwa obronione karne w meczu Ligue 1 [WIDEO] Marcin Bułka W SZTOSIE. Dwa obronione karne w meczu Ligue 1 [WIDEO] Sławomir Peszko wygrywa w trenerskim debiucie. Wieczysta Kraków na szczycie tabeli Sławomir Peszko wygrywa w trenerskim debiucie. Wieczysta Kraków na szczycie tabeli Piłkarze wściekli na klub o złe traktowanie Davida de Gei Piłkarze wściekli na klub o złe traktowanie Davida de Gei Vitor Roque zdruzgotany. Przyszły napastnik FC Barcelony z bardzo poważną kontuzją Vitor Roque zdruzgotany. Przyszły napastnik FC Barcelony z bardzo poważną kontuzją Warta Poznań pozyskała doświadczonego Ekstraklasowicza [OFICJALNIE]. „Kilka miesięcy temu sprowadzenie takiego zawodnika pozostałoby w sferze życzeń” Warta Poznań pozyskała doświadczonego Ekstraklasowicza [OFICJALNIE]. „Kilka miesięcy temu sprowadzenie takiego zawodnika pozostałoby w sferze życzeń” FC Barcelona: Xavi podpisał [OFICJALNIE] FC Barcelona: Xavi podpisał [OFICJALNIE] Al-Nassr gra z Al-Ahli: Znamy składy [OFICJALNIE]. Transmisja w polskiej telewizji Al-Nassr gra z Al-Ahli: Znamy składy [OFICJALNIE]. Transmisja w polskiej telewizji

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy