Transfer Bruno Fernandesa do Manchesteru United nie dojdzie do skutku?!

Transfer Bruno Fernandesa do Manchesteru United nie dojdzie do skutku?! fot. Bruno Fernandes I Instagram
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Sky Sports | Goal.com

Coraz więcej wskazuje na to, że Bruno Fernandes nie zmieni klubu podczas bieżącego okna transferowego. Manchester United kolejny raz nie doszedł bowiem do porozumienia ze Sportingiem, a na finalizację operacji pozostało raptem osiem dni.

Po znakomitym poprzednim sezonie i podtrzymaniu formy w bieżącej kampanii Manchester United postanowił postawić wszystko na jedną kartę i rozpoczął negocjacje ze Sportingiem. Początkowo rozmowy układały się po myśli obu stron, dlatego też w międzyczasie ustalono z graczem warunki kontraktu indywidualnego.

Wówczas wydawało się, że transfer jest kwestią kilku dni, jednak w praktyce finalizacja operacji okazała się nieco bardziej skomplikowana. Przede wszystkim „Lwy” zaczęły naciskać na Anglików, prosząc o coraz większą kwotę z tytułu przenosin 25-latka, tłumacząc się sporym zadłużeniem ciążącym na klubie z Estádio José Alvalade.

Mając to na uwadze, strony napotkały spory impas, lecz udało się im z nim uporać, zawierając wstępne porozumienie przy kwocie 55 milionów funtów (65 milionów euro). Wtedy nikt nie przypuszczać, że wcześniejsze ustalenia przestaną mieć znaczenie, a stało się tak, gdy „Czerwone Diabły” postanowiły obniżyć swoją ofertę do 42 milionów funtów. Anglicy liczyli zapewne, że tonący brzytwy się chwyci i Portugalczycy zaakceptują również nieco niższą propozycję. Tak się jednak nie stało i jak donosi stacja Sky Sports, w tej chwili rozmowy zostało wstrzymane.

Nieco inaczej sprawę z kolei przedstawia Goal.com, który donosi, że to Manchester United nie zamierzał spełniać życzenia Sportingu i płacić żądanych 68 milionów funtów (80 milionów euro), dlatego wiceprezes klubu Joel Glazer podjął decyzję o zerwaniu negocjacji.

Wcześniej ekipa z Old Trafford miała oferować 51 milionów funtów (z czego 42,5 miliona funtów stanowiło kwotę podstawową). „Lwy” podeszły jednak do całej sprawy bardzo sceptycznie, kiedy dostrzegły, że wypłata bonusów jest uzależniona od spełnienie mało realnych celów, jak wywalczenie przez ofensywnego pomocnika Złotej Piłki czy wygranie przez „Czerwone Diabły” Premier League. W związku z tym Portugalczycy mieli odrzucić propozycję Anglików.

Abstrahując od tego, która wersja jest prawdziwa, faktem jest, że transfer Bruno Fernandesa zawisł na włosku, a nadużyciem nie powinno być również stwierdzenie, że na ten moment jest on mało prawdopodobny.

25-latek przez ostatnie półtora roku strzelił dla Sportingu 47 goli i zanotował 32 asysty, a to wszystko w 80 występach. Latem jego angażem interesowały się m.in. Tottenham Hotspur i Manchester City.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Dosadny komentarz Maregi na temat rasistowskiego incydentu w Portugalii. „Pierd****e się!” [WIDEO] Dosadny komentarz Maregi na temat rasistowskiego incydentu w Portugalii. „Pierd****e się!” [WIDEO] Piłkarze Manchesteru City mogą dążyć do rozwiązania swoich kontraktów Piłkarze Manchesteru City mogą dążyć do rozwiązania swoich kontraktów Manchester City: Pochettino i Rodgers kandydatami na następcę Guardioli w przypadku odejścia Hiszpana Manchester City: Pochettino i Rodgers kandydatami na następcę Guardioli w przypadku odejścia Hiszpana Rasistowski skandal w Niemczech. Fantastyczna reakcja stadionu i zatrzymanie sprawcy [WIDEO] Rasistowski skandal w Niemczech. Fantastyczna reakcja stadionu i zatrzymanie sprawcy [WIDEO] OFICJALNIE: Boris Sekulić w Chicago Fire OFICJALNIE: Boris Sekulić w Chicago Fire Chelsea może pobić swój rekord transferowy. Londyńczycy kuszą Sancho Chelsea może pobić swój rekord transferowy. Londyńczycy kuszą Sancho Inter Mediolan planuje wielką wymianę. Jest gotów pożegnać się Lautaro Martínezem Inter Mediolan planuje wielką wymianę. Jest gotów pożegnać się Lautaro Martínezem

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy