Transfer Dybali? Dwa kluby trzymają rękę na pulsie

Transfer Dybali? Dwa kluby trzymają rękę na pulsie fot.
Mateusz Michałek
Źródło: Calciomercato.com

Temat potencjalnego odejścia Paulo Dybali z Juventusu wraca jak bumerang. Według Calciomercato.com turyńczycy nie będą na siłę dążyli do sprzedaży Argentyńczyka, ale w przypadku pojawienia się atrakcyjnej oferty, strony mogą się rozstać.

O jaką kwotę chodzi? Na pewno ponad 100 milionów euro. Włoscy dziennikarze podają, że na razie takowej i żadnej innej konkretnej propozycji za 25-latka nie ma. Sytuacji napastnika przyglądają się jednak dwa kluby - Bayern oraz Manchester United. Podobno doszło już do pierwszych kontaktów między ich przedstawicielami a środowiskiem piłkarza. Niewykluczone, że wkrótce przejdą one do jeszcze bardziej konkretnego działania.

Władze Bayernu i MU od pewnego czasu myślą o wzmocnieniu swoich linii ofensywnych. W obu przypadkach starania o podpis Dybali zależałyby również od innych ruchów, ale obecnie transfer Argentyńczyka nie wydaje się już tak mało prawdopodobny jak wcześniej. Zwłaszcza, że na kolejny sezon w Juventusie ma zostać Massimiliano Allegri.

Dybala jest zawodnikiem mistrza Włoch od 2015 roku, kiedy to przeniósł się do niego z Palermo. Od tamtej pory zanotował on 179 występów w barwach Juventusu. Bilans Argentyńczyka z tego sezonu to 39 spotkań, 10 bramek i sześć asyst.

Umowa atakującego z turyńskim klubem jest ważna do 30 czerwca 2022 roku.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy