Transfer Kovačicia? Jest weto

Transfer Kovačicia? Jest weto fot. Transfery.info
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Marca

„Marca” sugeruje, że letni transfer Mateo Kovačicia, o którym spekuluje się od kilku dni, wcale nie będzie taki łatwy do zrealizowania.

Kilka dni temu otwarcie na temat możliwej zmiany klubowych barw wypowiedział się chorwacki pomocnik. Jak przyznał 24-latek: - Chcę częściej pojawiać się na murawie i najlepszym rozwiązaniem byłoby opuszczenie Realu Madryt. Kocham grać w piłkę i przebywać na boisku, chcę mieć możliwość częstszej gry, nawet w innym zespole. Jeśli nie mogę grać... nie jestem zadowolony.

Hiszpańskie media od początku informowały, że Real nie chce żegnać się z Kovačiciem i nic się w tej sprawie nie zmieniło. Co więcej, klauzula wykupu w kontrakcie Chorwata (jest on ważny do 30 czerwca 2021 roku) zdaniem „Marki” wcale nie opiewa na mniej niż 100 milionów euro, jak sugerują niektóre źródła.

Jak czytamy, Real swego czasu podwyższył klauzulę do 300 milionów euro. W tym momencie wszystko zależy więc od „Królewskich”. Jeśli jakiś klub zechce mieć Kovačicia u siebie, musi być gotowy na trudne negocjacje z madrytczykami. Na ten moment przymykają oni drzwi przed swoim zawodnikiem.

W zeszłym sezonie Kovačić rozegrał w koszulce „Królewskich” 36 spotkań (trzy asysty), spędzając jednak na murawie tylko nieco ponad 1800 minut. Od 2015 roku, kiedy to przeniósł się do Madrytu z Interu, zanotował w sumie 109 występów.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Michał Probierz pominie 72-krotnego reprezentanta Polski?! Ma nie dostać powołania na marcowe mecze Michał Probierz pominie 72-krotnego reprezentanta Polski?! Ma nie dostać powołania na marcowe mecze To ma być nowy klub Marcela Zylli, który odszedł ze Śląska Wrocław To ma być nowy klub Marcela Zylli, który odszedł ze Śląska Wrocław Marcin Brosz rozmawia z nowym klubem Marcin Brosz rozmawia z nowym klubem Lech Poznań nie szykuje niespodzianki „last minute” Lech Poznań nie szykuje niespodzianki „last minute” Co z transferem środkowego napastnika do Rakowa Częstochowa? Co z transferem środkowego napastnika do Rakowa Częstochowa? Śląsk Wrocław ożywił się w Transfer Deadline Day. Zgłosił zapotrzebowanie na trzech zawodników Śląsk Wrocław ożywił się w Transfer Deadline Day. Zgłosił zapotrzebowanie na trzech zawodników Dyrektor Bayernu Monachium poznał się na Xabim Alonso już... trzy lata temu. „Chciałem go sprowadzić” Dyrektor Bayernu Monachium poznał się na Xabim Alonso już... trzy lata temu. „Chciałem go sprowadzić”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy