Transfer Nacho wysypie się na ostatniej prostej?! „Są wątpliwości”

2024-06-15 10:01:28; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Transfer Nacho wysypie się na ostatniej prostej?! „Są wątpliwości” Fot. Jose Breton- Pics Action / Shutterstock.com
Piotr Różalski
Piotr Różalski Źródło: Fabrizio Romano

Zachodzi całkiem niemałe prawdopodobieństwo, że zapowiadana przeprowadzka Nacho Fernándeza do Al-Ittihad nie dojdzie do skutku. Pojawiło się wiele wątpliwości na drodze do osiągnięcia porozumienia – podał Fabrizio Romano.

Piłkarz przez całą karierę związany z jednym klubem miał być już naprawdę blisko dołączenia do jednego z gigantów rywalizujących w Saudi Pro League. Na miejscu z otwartymi ramionami przywitałby go między innymi Karim Benzema. Panowie znają się jak łyse konie po wspólnej przygodzie na Santiago Bernabéu.

Początkowo wydawało się, że za preferowany kierunek pierwszego w karierze transferu reprezentanta Hiszpanii uchodzi Major League Soccer. Później jednak optyka się zmieniła po rekomendacji udzielonej przez Cristiano Ronaldo, który według „Marki” opisywał rozwijający się projekt na Bliskim Wschodzie w samych superlatywach.

Jeszcze w tym tygodniu „L'Équipe” donosiło, że rozmowy między stoperem a Al-Ittihad toczą się w zaawansowanej fazie. Z kolei popularny w światku nowinek transferowych Romano nadmienił, iż właśnie na tym stadium pojawiło się sporo komplikacji.

Sam zawodnik nie dał jeszcze „zielonego światła” na dobicie transakcji, nieustannie rozważając podpisanie dwuletniej umowy z nowym pracodawcą. Defensora miała ogarnąć niepewność.

Działacze Realu Madryt chcą poznać stanowisko kapitana jak najszybciej, aby poznać ostateczne stanowisko w sprawie dalszej przyszłości na dwa tygodnie przed wygaśnięciem kontraktu.

Związany z „Królewskimi” od ponad dwóch dekad, począwszy od czasów juniorskich, Nacho miniony sezon podsumował zdobyciem już szóstego Pucharu Europy oraz czwartego mistrzostwa Hiszpanii.

34-latek w pierwszej drużynie zaliczył łącznie 364 spotkania, ozdobione 16 golami i 10 asystami.