Transfer podyktowany pandemią. OFICJALNIE: Mitriţă w Al-Ahli

Transfer podyktowany pandemią. OFICJALNIE: Mitriţă w Al-Ahli
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: New York City FC

Al-Ahli pozyskało w ostatnich dniach Alexandru Mitriţę.

Pandemia koronawirusa odcisnęła swoje piętno w świecie piłki nożnej. Przekonał się o tym między innymi reprezentant Rumunii i skrzydłowy New York City FC, Alexandru Mitriţă.

Wspólnie z żoną spodziewa się bowiem dziecka, dlatego ona wróciła kilka miesięcy temu do Rumunii. Ze względu na restrykcyjne przepisy podróżowania pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a ojczyzną piłkarza, spowodowane COVID-19, nie miał on zbyt wielu okazji, by ją widywać.

Dlatego też poprosił działaczy New York City FC o zgodę na przenosiny do kraju, w którym zasady są zdecydowanie bardziej elastyczne. Ostatecznie wybór padł na Arabię Saudyjską.

Tam pomocną dłoń wyciągnęło do niego Al-Ahli. Mitriţă w trakcie zgrupowania kadry udał się na testy medyczne, które wypadły pomyślnie, dlatego też mógł sfinalizować swoją przeprowadzkę.

Strony doszły do porozumienia w kwestii transferu czasowego, który będzie ważny minimum do 31 stycznia 2022 roku. Ponadto znalazła się w nim opcja na kupno.

Skrzydłowy trafił do Major League Soccer z Craiovy zimą 2019 roku za rekordową na warunki rumuńskiego klubu kwotę ośmiu milionów euro.

Od tamtej pory rozegrał w USA 49 meczów. Strzelił w nich 18 goli. Do swojego dorobku dorzucił siedem asyst.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Kibice Napoli oddają hołd Maradonie. Wyjątkowe obrazki pod Stadio San Paolo [FOTO, WIDEO] Kibice Napoli oddają hołd Maradonie. Wyjątkowe obrazki pod Stadio San Paolo [FOTO, WIDEO] Żelisław Żyżyński żegna się z Canal+ Sport. Czas na nowe wyzwanie [OFICJALNIE] Żelisław Żyżyński żegna się z Canal+ Sport. Czas na nowe wyzwanie [OFICJALNIE] Premier League: Na razie tylko te DZIESIĘĆ klubów zagra z kibicami [OFICJALNIE] Premier League: Na razie tylko te DZIESIĘĆ klubów zagra z kibicami [OFICJALNIE] Żył i umarł według swoich zasad. Adios, Pelusa Żył i umarł według swoich zasad. Adios, Pelusa Klopp ostro po meczu z Atalantą: To prawie jak zbrodnia! Klopp ostro po meczu z Atalantą: To prawie jak zbrodnia! Ujawniono wstępne wyniki sekcji zwłok Diego Maradony Ujawniono wstępne wyniki sekcji zwłok Diego Maradony Szybka akcja. Napoli zmienia nazwę stadionu Szybka akcja. Napoli zmienia nazwę stadionu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy