Transfer podyktowany pandemią. OFICJALNIE: Mitriţă w Al-Ahli

Transfer podyktowany pandemią. OFICJALNIE: Mitriţă w Al-Ahli
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: New York City FC

Al-Ahli pozyskało w ostatnich dniach Alexandru Mitriţę.

Pandemia koronawirusa odcisnęła swoje piętno w świecie piłki nożnej. Przekonał się o tym między innymi reprezentant Rumunii i skrzydłowy New York City FC, Alexandru Mitriţă.

Wspólnie z żoną spodziewa się bowiem dziecka, dlatego ona wróciła kilka miesięcy temu do Rumunii. Ze względu na restrykcyjne przepisy podróżowania pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a ojczyzną piłkarza, spowodowane COVID-19, nie miał on zbyt wielu okazji, by ją widywać.

Dlatego też poprosił działaczy New York City FC o zgodę na przenosiny do kraju, w którym zasady są zdecydowanie bardziej elastyczne. Ostatecznie wybór padł na Arabię Saudyjską.

Tam pomocną dłoń wyciągnęło do niego Al-Ahli. Mitriţă w trakcie zgrupowania kadry udał się na testy medyczne, które wypadły pomyślnie, dlatego też mógł sfinalizować swoją przeprowadzkę.

Strony doszły do porozumienia w kwestii transferu czasowego, który będzie ważny minimum do 31 stycznia 2022 roku. Ponadto znalazła się w nim opcja na kupno.

Skrzydłowy trafił do Major League Soccer z Craiovy zimą 2019 roku za rekordową na warunki rumuńskiego klubu kwotę ośmiu milionów euro.

Od tamtej pory rozegrał w USA 49 meczów. Strzelił w nich 18 goli. Do swojego dorobku dorzucił siedem asyst.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] EURO 2020. Robert Lewandowski skomentował porażkę ze Słowacją EURO 2020. Robert Lewandowski skomentował porażkę ze Słowacją Śląsk Wrocław poznał potencjalnych rywali w I rundzie eliminacyjnej Ligi Konferencji Europy [OFICJALNIE] Śląsk Wrocław poznał potencjalnych rywali w I rundzie eliminacyjnej Ligi Konferencji Europy [OFICJALNIE] EURO 2020: Zbigniew Boniek komentuje porażkę Polaków w meczu przeciwko Słowacji EURO 2020: Zbigniew Boniek komentuje porażkę Polaków w meczu przeciwko Słowacji Legia Warszawa poznała potencjalnych rywali w I rundzie eliminacyjnej Ligi Mistrzów [OFICJALNIE] Legia Warszawa poznała potencjalnych rywali w I rundzie eliminacyjnej Ligi Mistrzów [OFICJALNIE] EURO 2020. Karol Linetty: Nie możemy się załamać EURO 2020. Karol Linetty: Nie możemy się załamać EURO 2020. Ondrej Duda po zwycięstwie nad Polską: To był klucz do wygranej EURO 2020. Ondrej Duda po zwycięstwie nad Polską: To był klucz do wygranej EURO 2020: Paulo Sousa skomentował przegrany występ reprezentacji Polski przeciwko Słowacji EURO 2020: Paulo Sousa skomentował przegrany występ reprezentacji Polski przeciwko Słowacji

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy