Transfer podyktowany pandemią. OFICJALNIE: Mitriţă w Al-Ahli

Transfer podyktowany pandemią. OFICJALNIE: Mitriţă w Al-Ahli
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: New York City FC

Al-Ahli pozyskało w ostatnich dniach Alexandru Mitriţę.

Pandemia koronawirusa odcisnęła swoje piętno w świecie piłki nożnej. Przekonał się o tym między innymi reprezentant Rumunii i skrzydłowy New York City FC, Alexandru Mitriţă.

Wspólnie z żoną spodziewa się bowiem dziecka, dlatego ona wróciła kilka miesięcy temu do Rumunii. Ze względu na restrykcyjne przepisy podróżowania pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a ojczyzną piłkarza, spowodowane COVID-19, nie miał on zbyt wielu okazji, by ją widywać.

Dlatego też poprosił działaczy New York City FC o zgodę na przenosiny do kraju, w którym zasady są zdecydowanie bardziej elastyczne. Ostatecznie wybór padł na Arabię Saudyjską.

Tam pomocną dłoń wyciągnęło do niego Al-Ahli. Mitriţă w trakcie zgrupowania kadry udał się na testy medyczne, które wypadły pomyślnie, dlatego też mógł sfinalizować swoją przeprowadzkę.

Strony doszły do porozumienia w kwestii transferu czasowego, który będzie ważny minimum do 31 stycznia 2022 roku. Ponadto znalazła się w nim opcja na kupno.

Skrzydłowy trafił do Major League Soccer z Craiovy zimą 2019 roku za rekordową na warunki rumuńskiego klubu kwotę ośmiu milionów euro.

Od tamtej pory rozegrał w USA 49 meczów. Strzelił w nich 18 goli. Do swojego dorobku dorzucił siedem asyst.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jamajka celuje w awans na Mistrzostwa Świata. „Reggae Boyz” wzmocni kilku piłkarzy z Anglii Jamajka celuje w awans na Mistrzostwa Świata. „Reggae Boyz” wzmocni kilku piłkarzy z Anglii Manchester United bez De Gei w pięciu najbliższych meczach. Znany powód Manchester United bez De Gei w pięciu najbliższych meczach. Znany powód Liga Mistrzów i Liga Europy od sezonu 2021/2022 nie będą pokazywane w tej samej stacji Liga Mistrzów i Liga Europy od sezonu 2021/2022 nie będą pokazywane w tej samej stacji Korona Kielce reaguje na doniesienia dotyczące zagrożonej posady Macieja Bartoszka Korona Kielce reaguje na doniesienia dotyczące zagrożonej posady Macieja Bartoszka FC Barcelona wydała komunikat w sprawie Piqué. Hiszpan wypada z gry [OFICJALNIE] FC Barcelona wydała komunikat w sprawie Piqué. Hiszpan wypada z gry [OFICJALNIE] Carlos Sánchez nie kończy kariery. OFICJALNIE: 35-latek w Watfordzie Carlos Sánchez nie kończy kariery. OFICJALNIE: 35-latek w Watfordzie Liga Mistrzów: Mecz Liverpool FC - RB Lipsk na neutralnym gruncie [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Mecz Liverpool FC - RB Lipsk na neutralnym gruncie [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy