Transferowy piątek w Zabrzu. OFICJALNIE: Drugie wzmocnienie Górnika

Transferowy piątek w Zabrzu. OFICJALNIE: Drugie wzmocnienie Górnika
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Górnik Zabrze

Górnik Zabrze potwierdził dzisiaj drugi transfer. Po zakontraktowaniu Martina Chudý'ego klub z województwa śląskiego poinformował o pozyskaniu Waleriana Gwilii.

24-letni gruziński pomocnik, który ma również ukraińskie obywatelstwo, będzie występował w Górniku na zasadzie wypożyczenia do końca sezonu 2018/2019.

Do Polski przenosi się on z FC Luzern. Jesienią rozegrał w barwach tego klubu 11 meczów w szwajcarskiej ekstraklasie, strzelając w nich jednego gola. Wcześniej Gwilia występował w Metałurhu Zaporoże, FK Mińsk i BATE Borysow. Z tym ostatnim sięgnął po mistrzostwo Białorusi.

- To zdeterminowany piłkarz. Ostatnio trochę mniej grał w klubie, a bardzo zależy mu na regularnych występach, bo jest etatowym reprezentantem Gruzji. Chciał do nas przyjść, wierzymy, że wiosną będzie ważną postacią zespołu - powiedział Artur Płatek, który w Górniku jest odpowiedzialny za transfery.

Dodajmy, że Gwilia rozegrał do tej pory 19 spotkań w reprezentacji Gruzji.

TUTAJ więcej informacji na temat pierwszego piątkowego transferu zabrzan.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Agent Hakimiego wprost: To główna przyczyna transferu Agent Hakimiego wprost: To główna przyczyna transferu OFICJALNIE: Fabian Mrozek piłkarzem Liverpoolu OFICJALNIE: Fabian Mrozek piłkarzem Liverpoolu LaLiga: Ekspert ocenia wzbudzającą kontrowersje sytuację z Sergio Ramosem i Raúlem Garcíą LaLiga: Ekspert ocenia wzbudzającą kontrowersje sytuację z Sergio Ramosem i Raúlem Garcíą Javier Ajenjo Hyjek zagra w Ekstraklasie. Trafi do Piasta Gliwice Javier Ajenjo Hyjek zagra w Ekstraklasie. Trafi do Piasta Gliwice Sancho za 120 milionów i ani euro mniej Sancho za 120 milionów i ani euro mniej Cavani w Romie? Najpierw musi zostać spełniony jeden warunek Cavani w Romie? Najpierw musi zostać spełniony jeden warunek PSG i FC Barcelona ze wstępnym porozumieniem w sprawie Neymara już od kilku miesięcy?! PSG i FC Barcelona ze wstępnym porozumieniem w sprawie Neymara już od kilku miesięcy?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy