Transfery nie tylko wśród klubów. Nowy projekt Twarowskiego i Smokowskiego!

Transfery nie tylko wśród klubów. Nowy projekt Twarowskiego i Smokowskiego! fot. Transfery.info
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Wirtualne Media

Andrzej Twarowski i Tomasz Smokowski przygotowują nowy projekt.

O duecie dziennikarzy zrobiło się głośno w drugiej połowie zeszłego roku. Pod koniec sierpnia sportowe media obiegła informacja, że obaj panowie zdecydowali się na odejście z redakcji „Canal+”. Kibice nie mogli ich oglądać na ekranach już w październiku, a formalnie ich współpraca z telewizją zakończyła się miesiąc później. Teraz żurnaliści muszą czekać aż wygasną ich okresy zakazu konkurencji z poprzednim pracodawcą (Twarowski - sześć miesięcy; Smokowski - dziewięć miesięcy).

Szczególnie Andrzej Twarowski nie zamierza próżnować i, według informacji podawanych przez portal „Wirtualne Media”, prężnie pracuje on nad nowym projektem. Już wkrótce ma ruszyć nowe radio internetowe o tematyce sportowej - „Zapinamypasy.pl”. Wspomniane wyżej źródło przekazuje, iż otrzymało zaproszenie na konferencję prasową prezentującą nowy twór na scenie polskiego dziennikarstwa sportowego.

Jak na razie nie udało się potwierdzić, że Twarowski i Smokowski rzeczywiście będą pracownikami tego radia, ale wszystko na to wskazuje. Zacząć trzeba oczywiście od samej nazwy, która jest słynnym już cytatem, stosowanym przez Twarowskiego na początku transmisji meczów, które on komentuje. Także we wspomnianym zaproszeniu znalazł się pełny cytat: „Usiądźcie głęboko w fotelach, zapinamy pasy i startujemy”. Na Twitterze Twarowski publikował również zdjęcia ze studia radiowego, a wśród niektórych dziennikarzy coraz popularniejszy staje się hasztag „#ZapinamyPasy”.

„Wirtualne Media” zdołały dotrzeć do informacji, iż obaj dziennikarze starają się skrócić swoje zakazy konkurencji, ale rozmowy z byłym pracodawcą nie są łatwe. Dlatego też w czasie przymusowej absencji przygotowują się do nowego projektu. Obok Twarowskiego głównym głosem radia ma być Mikołaj Kruk, który niedawno rozstał się z „Radiem ZET”. Smokowski będzie współpracownikiem redakcji.

Partnerem biznesowym nowego projektu ma być prezes Remes Sport & Spa, Bartosz Remplewicz. To właśnie spółka Remes Sport zarejestrowała domenę „Zapinamypasy.pl”. Przypomnijmy, że Remes przez kilka lat był sponsorem Lecha Poznań, a teraz zarządza między innymi ośrodkiem hotelowo-rekreacyjnym w Opalenicy, w którym to podczas EURO 2012 stacjonowała reprezentacja Portugalii.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Carlitos o krok od nowej drużyny. Kluby dogadane Carlitos o krok od nowej drużyny. Kluby dogadane Marzą o zatrudnieniu Zinédine'a Zidane'a. Zobaczymy, czy uda się go przekonać Marzą o zatrudnieniu Zinédine'a Zidane'a. Zobaczymy, czy uda się go przekonać Wisła Kraków zrezygnowała z transferu Wisła Kraków zrezygnowała z transferu Puchar Polski: Składy na Piast Gliwice - Raków Częstochowa [OFICJALNIE] Puchar Polski: Składy na Piast Gliwice - Raków Częstochowa [OFICJALNIE] Szpital w Wiśle Kraków. Nowy uraz [OFICJALNIE] Szpital w Wiśle Kraków. Nowy uraz [OFICJALNIE] Nie tylko FC Barcelona. Roberto De Zerbi może być alternatywą dla giganta Nie tylko FC Barcelona. Roberto De Zerbi może być alternatywą dla giganta Cracovia też szuka napastnika. Wiadomo, ile jest w stanie mu zapłacić Cracovia też szuka napastnika. Wiadomo, ile jest w stanie mu zapłacić

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy