Trener Salzburga weźmie do Niemiec dwie gwiazdy obecnej drużyny?!

Trener Salzburga weźmie do Niemiec dwie gwiazdy obecnej drużyny?! fot.
Karol Brandt
Źródło: Rheinische Post

Od nowego sezonu Borussię Mönchengladbach poprowadzi Marco Rose. Wraz 42-latkiem do Niemiec może przybyć dwóch piłkarzy Salzburga: Fredrik Gulbrandsen i Xaver Schlager.

Środkowy napastnik jest celem „Źrebaków” już od dłuższego czasu. Pomimo tego do tej pory nie udało wypracować porozumienia z zawodnikiem, którego kontrakt wygasa już 30 czerwca 2019 roku. Zatrudnienie Marco Rose’a może w tym pomóc.

Przypadek środkowego pomocnika jest zgoła odmienny. On ma ważną umowę do połowy 2021 roku. Tym samym istnieje konieczność dogadania z Salzburgiem, nim Niemcy przystąpią do negocjacji z graczem, który ma na swoim koncie osiem występów w reprezentacji Austrii. 

Obaj są w tym sezonie ważnymi ogniwami w zespole mistrzów Austrii. Fredrik Gulbrandsen wystąpił w 30 meczach, strzelił dziewięć goli i zanotował sześć asyst. Natomiast Xaver Schlager ma na swoim koncie 39 spotkań, siedem trafień i cztery finalne podania. 

Na razie jednak oba kluby skupiają się na dokończeniu sezonu. Gdy to nastąpi, obie strony mają przysiąść do poważnych rozmów. Planowo 26-latek i 21-latek w kolejnej kampanii nadal mają współpracować z Marco Rose’em, który do Mönchengladbach przybędzie pierwszego lipca.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy