Trener Schalke 04 postawił sprawę jasno. Koniec spekulacji

2024-05-27 21:31:05; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
Trener Schalke 04 postawił sprawę jasno. Koniec spekulacji
Norbert Niebudek
Norbert Niebudek Źródło: Kicker

Karel Geraerts w wywiadzie dla „Kickera” zakomunikował, że pozostanie na ławce trenerskiej Schalke 04 w następnym sezonie.

Mimo obowiązującego do końca czerwca 2025 roku kontraktu z siedmiokrotnym mistrzem Niemiec, przyszłość belgijskiego szkoleniowca przez wiele miesięcy pozostawała pod znakiem zapytania.

W kontekście dalszych losów 42-latka sporo mówiło się o powrocie do ojczyzny, gdzie znalazł się na liście życzeń Clubu Brugge oraz KRC Genk.

Sam trener stronił się od jednoznacznych deklaracji. Podczas konferencji prasowych unikał tematu dotyczącego swojej najbliższej przyszłości.

Geraerts trzymał kibiców Schalke 04 w niepewności aż do ostatnich dni, kiedy w końcu zaczęło stawać się jasne, że były opiekun Royale Union Saint-Gilloise zachowa posadę w klubie z Gelsenkirchen, co 42-latek potwierdził w niedawnym wywiadzie dla „Kickera”.

- W przyszłym sezonie także będę trenerem Schalke. Nie mogę się już doczekać - przyznał.

Karel Geraerts został trenerem Schalke 04 w październiku ubiegłego roku. Od tamtej pory poprowadził zespół łącznie w 26 meczach. Jego bilans to dziesięć zwycięstw, sześć remisów oraz dziesięć porażek.

Belg wywiązał się z postawionego przed nim przez klubowe władze nadrzędnego celu, jakim było utrzymanie w 2. Bundeslidze. Ekipa pod jego wodzą zakończyła miniony sezon na dziesiątej lokacie z przewagą jedenastu punktów nad miejscem oznaczającym udział w barażach o pozostanie w lidze.