Trener Slavii Praga po porażce z Legią Warszawa bez żadnych wątpliwości w sprawie czerwonej kartki

Trener Slavii Praga po porażce z Legią Warszawa bez żadnych wątpliwości w sprawie czerwonej kartki fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Slavia Praga

Trener Slavii Praga Jindřich Trpišovský przyznał, że czerwona kartka pokazana Tomášowi Holešowi w początkowej fazie meczu z Legią Warszawa była całkowicie uzasadniona.

Slavia Praga przyjechała na Łazienkowską w roli faworyta do odniesienia zwycięstwa i co za tym idzie zameldowania się w rozgrywkach Ligi Europy.

Mistrz Czech utrudnił sobie jednak w znaczącym stopniu osiągnięcie tego celu już w początkowej fazie spotkanie po tym, jak czerwoną kartkę w trzeciej minucie ujrzał Tomáš Holeš po brutalnym ataku na André Martinsie.

Szkoleniowiec „Czerwono-Białych” nie miał wątpliwości, że ta sytuacja miała kluczowe znacznie dla losów całego pojedynku i po obejrzeniu jej powtórki stwierdził, że defensywny pomocnik swoim nierozważnym wejściem zasłużył sobie na przedwczesne zakończenie udziału w tym meczu.

- Objęliśmy prowadzenie w tym starciu i mieliśmy jeszcze dwie szanse na jego podwyższenie. Niestety nie wykorzystaliśmy tych szans i w drugiej połowie straciliśmy dość szybko dwa gole. Ogólnie uważam, że dobrze zaprezentowaliśmy się w tym dwumeczu, ale nie potrafiliśmy zamienić naszych sytuacji na bramki. Z tego powodu Legia Warszawa odniosła sukces i przeszła dalej - stwierdził trener Jindřich Trpišovský.

- Oczywiście wykluczenie Tomáša miało decydujący wpływ. W końcu zagraliśmy praktycznie cały mecz o jednego gracza mniej. Brakowało nam go na boisku zarówno w akcjach ofensywnych, jak i defensywnych. To miał być nasz kluczowy zawodnik w tym spotkaniu. Wrócił po dłuższej przerwie do gry w środku pola i zagrał tam tylko przez trzy minuty. Przy takim obrocie spraw i jakości niektórych ofensywnych graczy przeciwnika bardzo trudno jest grać w osłabieniu. Nasze przygotowania, które prowadziliśmy przez cały tydzień na ten mecz legły gruzach - przyznał opiekun Slavii.

- Nie widziałem dokładnie tej sytuacji, bo była po drugiej stronie boiska. Potem obejrzałem ją na powtórce wideo i ta czerwona kartka była zasłużona. Takie zachowania muszą być zawsze karane - dodał Trpišovský.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Artur Boruc: Cześć. Ja z ważno sprawo. Jak wiecie, dla mnie przestali plecy boleć [WIDEO] Artur Boruc: Cześć. Ja z ważno sprawo. Jak wiecie, dla mnie przestali plecy boleć [WIDEO] Real Madryt zrezygnował z pomysłu hitowego transferu Real Madryt zrezygnował z pomysłu hitowego transferu Wisła Kraków: Jarosław Królewski z wywodem po kolejnej porażce. „Nie rozumiem, jak można marnować taką szansę z powodu braku zaangażowania” Wisła Kraków: Jarosław Królewski z wywodem po kolejnej porażce. „Nie rozumiem, jak można marnować taką szansę z powodu braku zaangażowania” Lukas Podolski ZDJĄŁ PAJĘCZYNĘ. Cudowne trafienie byłego reprezentanta Niemiec [WIDEO] Lukas Podolski ZDJĄŁ PAJĘCZYNĘ. Cudowne trafienie byłego reprezentanta Niemiec [WIDEO] Marek Papszun odpowiada: Nie wiem, skąd takie informacje Marek Papszun odpowiada: Nie wiem, skąd takie informacje Lech Poznań: Maciej Skorża przed derbami z Wartą Poznań. „Moim zdaniem to najlepszy napastnik w Ekstraklasie” Lech Poznań: Maciej Skorża przed derbami z Wartą Poznań. „Moim zdaniem to najlepszy napastnik w Ekstraklasie” Kacper Kozłowski dokonał wyboru nowego klubu?! „Ma tam przejść po sezonie” Kacper Kozłowski dokonał wyboru nowego klubu?! „Ma tam przejść po sezonie”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy