Tropem Guendouziego. Arsenal stara się o pomocnika

Tropem Guendouziego. Arsenal stara się o pomocnika fot.
Paweł Hanejko
Źródło: Get French Football News | Mohamed Toubache-TER

Alexis Claude-Maurice już wkrótce może przeprowadzić się na Emirates Stadium.

20-latek ma za sobą niezwykle udane rozgrywki na zapleczu ligi francuskiej. W całym sezonie rozegrał 35 meczów, w których zdobył 14 goli i zanotował cztery asysty.

Jego dobra postawa nie umknęła uwadze zagranicznych ekip. Największą determinację w tej sprawie przejawia jednak Arsenal, który chce pozyskać ofensywnego pomocnika za wszelką cenę. Działacze stołecznego klubu mają nadzieję, że w niedalekiej przyszłości Claude-Maurice będzie następcą Mesuta Özila.

Stołeczny klub złożył w ostatnich dniach ofertę za tego zawodnika, która miała opiewać na sześć milionów euro. Władze Lorient są jednak przekonane, że ich gracz jest wart zdecydowanie więcej, dlatego pierwsza propozycja Anglików została odrzucona. 
Arsenal nie zamierza jednak porzucić planów sprowadzenia do siebie utalentowanego Francuza, dlatego w najbliższych dniach powinniśmy spodziewać się kontroferty z ich strony.

W Londynie Claude-Maurice nie powinien mieć problemów z aklimatyzacją, ponieważ barw tej ekipy broni jego przyjaciel, Matteo Guendouzi.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy