Troy Deeney: Prawdopodobnie w każdej drużynie piłkarskiej jest gej lub biseksualista

Troy Deeney: Prawdopodobnie w każdej drużynie piłkarskiej jest gej lub biseksualista
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Sky Sports

Troy Deeney z Watfordu wypowiedział się na temat homoseksualizmu w świecie piłki. Jego zdaniem w każdej szatni jest przynajmniej jeden gej lub osoba biseksualna.

Kapitan Watfordu był gościem podcastu Louisa Therouxa. W trakcie rozmowy panowie poruszyli kilka pozaboiskowych tematów, w tym właśnie orientacji seksualnej wśród piłkarzy.

- Prawdopodobnie w każdej drużynie piłkarskiej jest gej lub osoba bikseksualna. Jest tak na 100 procent. Myślę, że osoby homoseksualne nie informują o tym, bojąc się odpowiedzialności bycia tym pierwszym. Uważam, że gdyby pojawił się jeden przypadek, chwilę później byłoby już ich mnóstwo.

- Po ujawnieniu się pierwszej osoby w pierwszym tygodniu 100 innych piłkarzy powiedziałoby „ja też”. Nie robią tego, bo nie chcą stać się twarzą takiego wyznania.

- Obecnie swoboda bycia homoseksualnym sportowcem, nie tylko piłkarzem, jest większa niż kiedykolwiek wcześniej. Zastanawiam się, dlaczego wielu z nich mówi o tym już po zakończeniu kariery. To musi być naprawdę duży ciężar do noszenia - przyznał Deeney.

Pierwszym profesjonalnym piłkarzem, który wyznał, że jest gejem, był Justin Fashanu. Anglik zrobił to w 1990 roku. W 1998 popełnił samobójstwo po tym, jak został oskarżony o napaść seksualną na siedemnastolatka. W 2014 roku, już po zawieszeniu butów na kołku, na coming out zdecydował się Thomas Hitzlsperger.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wisła Kraków: Złe wieści w sprawie Michała Żyry [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Złe wieści w sprawie Michała Żyry [OFICJALNIE] Pierwsze sensacje w Pucharze Polski 2023/2024. Dwóch Ekstraklasowiczów na deskach Pierwsze sensacje w Pucharze Polski 2023/2024. Dwóch Ekstraklasowiczów na deskach Zwrot akcji w sprawie meczów Ekstraklasy. Transmisje o krok od otwartej telewizji Zwrot akcji w sprawie meczów Ekstraklasy. Transmisje o krok od otwartej telewizji Victor Osimhen kompletnie zignorował Piotra Zielińskiego i Diego Demme [WIDEO] Victor Osimhen kompletnie zignorował Piotra Zielińskiego i Diego Demme [WIDEO] Polak gra od deski do deski w Anglii. „Warto mu się przyjrzeć” Polak gra od deski do deski w Anglii. „Warto mu się przyjrzeć” Raków Częstochowa: Ważny zawodnik mistrza Polski blisko powrotu do gry Raków Częstochowa: Ważny zawodnik mistrza Polski blisko powrotu do gry OFICJALNIE: Aleksandar Prijović odchodzi z Western United OFICJALNIE: Aleksandar Prijović odchodzi z Western United

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy