Trudności pokonane. Diego Costa finalizuje transfer

Trudności pokonane. Diego Costa finalizuje transfer fot. MARCA/SIPA/PressFocus
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Fabrizio Romano

Wniosek Wolverhampton Wanderers o udzielenie Diego Coście pozwolenia na pracę w Anglii został rozpatrzony pozytywnie. Brazylijczyk wkrótce rozpocznie procedurę testów medycznych - przekazał Fabrizio Romano.

Poważna kontuzja Sašy Kalajdžicia zmusiła „Wilki” do powrotu na rynek transferowy w poszukiwaniu następnego napastnika. Jako że okno zostało już zamknięte, klub mógł wybierać spośród piłkarzy bez pracodawcy.

Szybko zapadła decyzja o postawieniu na Diego Costę, który z przeprowadzką na Molineux Stadium był łączony w przeszłości kilkukrotnie.

Kiedy Wolverhampton Wanderers uzgodnił z 33-latkiem najważniejsze szczegóły współpracy i planował już testy medyczne, strony napotkały poważny problem.

Hiszpan nie mógł uzyskać pozwolenia na pracę w Anglii. W tej sytuacji wydawało się, że operacja upadnie.

Jak informuje Fabrizio Romano, przedstawiciel Premier League się nie poddał i postanowił włączyć się do sprawy. Jego upór przyniósł efekty.

Zawodnik otrzymał stosowną zgodę i jeszcze dzisiaj zjawi się na Wyspach Brytyjskich. Na miejscu omówi pozostałe warunki kontraktu ważnego do 30 czerwca 2023 roku, a zaraz potem rozpocznie testy medyczne.

Mając na uwadze kilkumiesięczną przerwę od gry atakującego, czekają go rozszerzone badania. Jeśli je przejdzie, transfer stanie się faktem.

24-krotny reprezentant Hiszpanii bronił barw takich ekip jak Atlético Madryt, Chelsea czy Atlético Mineiro. Z tym ostatnim był związany do lutego.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Mistrzostwa Świata: Szymon Marciniak oszczędzany na najważniejsze mecze Mistrzostwa Świata: Szymon Marciniak oszczędzany na najważniejsze mecze Mateusz Klich szykuje się do zimowego transferu. Dwie opcje na stole Mateusz Klich szykuje się do zimowego transferu. Dwie opcje na stole Czesław Michniewicz podsumowuje mundial w Katarze: Tego żałuję najbardziej Czesław Michniewicz podsumowuje mundial w Katarze: Tego żałuję najbardziej Czesław Michniewicz wyczerpująco komentuje „aferę premiową”. „To są pieniądze społeczeństwa i nie jest tak łatwo” Czesław Michniewicz wyczerpująco komentuje „aferę premiową”. „To są pieniądze społeczeństwa i nie jest tak łatwo” Korona Kielce z pierwszym zimowym transferem [OFICJALNIE] Korona Kielce z pierwszym zimowym transferem [OFICJALNIE] Robert Lewandowski: Piłkarze są ofiarami tej sytuacji Robert Lewandowski: Piłkarze są ofiarami tej sytuacji Jeszcze jeden chętny na Bartosza Bereszyńskiego. Doszło do pierwszych kontaktów Jeszcze jeden chętny na Bartosza Bereszyńskiego. Doszło do pierwszych kontaktów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy