Trudny czas byłego trenera Wisły Kraków

2025-10-18 08:35:14; Aktualizacja: 2 godziny temu
Trudny czas byłego trenera Wisły Kraków Fot. Krzysztof Porebski / PressFocus
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko Źródło: Transfery.info

Albert Rudé, czyli były trener Wisły Kraków, obecnie odpowiada za rezultaty Kolding IF. Ostatni czas w Danii nie jest dla niego zbytnio udany. Wygrał tylko jedno z sześciu spotkań.

Albert Rudé ma na swoim koncie solidny okres w Wiśle Kraków. Wprawdzie nie udało się awansować do Ekstraklasy, natomiast prowadzony przez niego zespół sensacyjnie wygrał Puchar Polski.

Dzięki temu pierwszoligowiec mógł uczestniczyć w europejskich pucharach, ale już bez Hiszpana, który zrezygnował po sezonie.

Obecnie jednak 38-latek nie pozostaje bez pracy. W styczniu został zaprezentowany jako nowy trener Kolding IF. W tym przypadku mamy do czynienia z duńskim drugoligowcem.

O ile początek sezonu w wykonaniu jego piłkarzy był udany, o tyle ostatnie tygodnie w wykonaniu piłkarzy Rudé pozostawiają sporo do życzenia.

Kolding IF wygrało bowiem tylko jedno z sześciu ostatnich spotkań i obecnie zajmuje w tabeli szóste miejsce z dorobkiem 18 punktów. Trzeba jednak mieć na uwadze, że zaplecze duńskiej ekstraklasy jest bardzo wyrównane.

Strata do lidera to na tym etapie tylko pięć punktów, ale pierwsze Hilleröd wciąż ma zaległe spotkanie w zanadrzu.

W zespole prowadzonym przez Hiszpana występuje między innymi były piłkarz Wisły Kraków, Jesús Alfaro. W tym sezonie rozegrał już dziewięć meczów, a w nich ma jedną asystę.