Trwa przeciąganie liny w sprawie Lautaro Martíneza

Trwa przeciąganie liny w sprawie Lautaro Martíneza fot. Inter Mediolan
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Nicolò Schira | Tuttosport

Dzisiaj wygasa klauzula odstępnego w umowie Lautaro Martíneza i choć FC Barcelona zbytnio się tym nie przejmuje, swoje działania rozpoczął Inter Mediolan. Według „Tuttosport” Argentyńczyk otrzymał propozycję nowej umowy z podwojeniem dotychczasowych zarobków.

22-latek już jakiś czasu temu postanowił, że chce kontynuować karierę na Camp Nou. W związku z tym przystał on na warunki zaproponowane przez Katalończyków. Jak pamiętamy, w ich ramach do 30 czerwca 2025 roku ma pobierać gażę w wysokości 12 milionów euro za każdy sezon spędzony w Hiszpanii.

Problem w tym, że tak jak jego negocjacje z „Blaugraną” poszły nad spodziewanie gładko, tak rozmowy klubów ciągną się od kilku miesięcy, a porozumienia na horyzoncie wciąż nie widać. Jak podaje Nicolò Schira, żądania Interu Mediolan się nie zmieniły i nadal oczekuje on za swojego napastnika 90 milionów euro plus jednego gracza na wymianę.

Tymczasem dzisiaj wygasa klauzula odstępnego w dotychczasowej umowie Lautaro Martíneza, która wynosi 111 milionów euro. „Duma Katalonii” niewiele sobie z tego robi, bowiem od początku nastawiała się ona na tradycyjne negocjacje, jednak „Nerazzurri” postanowili nie tracić czasu i już zaczęli realizować swoją strategię.

Według „Tuttosport” jest nią nakłonienie atakującego do przedłużenia z nimi współpracy o następne 12 miesięcy, tj. do 30 czerwca 2024 roku. Dzięki temu jego wynagrodzenie zostałoby podwojone i od teraz zarabiałby on 5 milionów euro netto rocznie. Na razie nie wiadomo, co na to sam zawodnik, przy czym Schira zapewnia, że „Duma Katalonii” jest wręcz przekonana o powodzeniu transferu, choćby przeciąganie liny miało potrwać do piątego października (koniec możliwości rejestracji pozyskanych graczy).

Liczby reprezentanta Argentyny z trwających rozgrywek to 37 spotkań, 17 trafień i pięć asyst.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Borussia Dortmund sfinalizowała transfer młodego Anglika. OFICJALNIE: Śladami Sancho Borussia Dortmund sfinalizowała transfer młodego Anglika. OFICJALNIE: Śladami Sancho FIFA 21: Najlepsi prawi obrońcy [TOP 20] FIFA 21: Najlepsi prawi obrońcy [TOP 20] Chelsea sfinalizowała wyczekiwany transfer. OFICJALNIE: Édouard Mendy siódmym letnim wzmocnieniem Chelsea sfinalizowała wyczekiwany transfer. OFICJALNIE: Édouard Mendy siódmym letnim wzmocnieniem Allegri w najbliższych tygodniach wróci do pracy?! Allegri w najbliższych tygodniach wróci do pracy?! FIFA 21: Ukryte talenty w trybie kariery [TOP 52] FIFA 21: Ukryte talenty w trybie kariery [TOP 52] Skandal w Azjatyckiej Lidze Mistrzów. Al-Hilal wyrzucony z turnieju za wystawienie zaledwie dziewięciu piłkarzy na mecz ostatniej kolejki fazy grupowej Skandal w Azjatyckiej Lidze Mistrzów. Al-Hilal wyrzucony z turnieju za wystawienie zaledwie dziewięciu piłkarzy na mecz ostatniej kolejki fazy grupowej Eriksen zmuszony do rozstania z Interem Mediolan?! Eriksen zmuszony do rozstania z Interem Mediolan?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy