Trwa przeciąganie liny w sprawie Lautaro Martíneza

Trwa przeciąganie liny w sprawie Lautaro Martíneza fot. Inter Mediolan
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Nicolò Schira | Tuttosport

Dzisiaj wygasa klauzula odstępnego w umowie Lautaro Martíneza i choć FC Barcelona zbytnio się tym nie przejmuje, swoje działania rozpoczął Inter Mediolan. Według „Tuttosport” Argentyńczyk otrzymał propozycję nowej umowy z podwojeniem dotychczasowych zarobków.

22-latek już jakiś czasu temu postanowił, że chce kontynuować karierę na Camp Nou. W związku z tym przystał on na warunki zaproponowane przez Katalończyków. Jak pamiętamy, w ich ramach do 30 czerwca 2025 roku ma pobierać gażę w wysokości 12 milionów euro za każdy sezon spędzony w Hiszpanii.

Problem w tym, że tak jak jego negocjacje z „Blaugraną” poszły nad spodziewanie gładko, tak rozmowy klubów ciągną się od kilku miesięcy, a porozumienia na horyzoncie wciąż nie widać. Jak podaje Nicolò Schira, żądania Interu Mediolan się nie zmieniły i nadal oczekuje on za swojego napastnika 90 milionów euro plus jednego gracza na wymianę.

Tymczasem dzisiaj wygasa klauzula odstępnego w dotychczasowej umowie Lautaro Martíneza, która wynosi 111 milionów euro. „Duma Katalonii” niewiele sobie z tego robi, bowiem od początku nastawiała się ona na tradycyjne negocjacje, jednak „Nerazzurri” postanowili nie tracić czasu i już zaczęli realizować swoją strategię.

Według „Tuttosport” jest nią nakłonienie atakującego do przedłużenia z nimi współpracy o następne 12 miesięcy, tj. do 30 czerwca 2024 roku. Dzięki temu jego wynagrodzenie zostałoby podwojone i od teraz zarabiałby on 5 milionów euro netto rocznie. Na razie nie wiadomo, co na to sam zawodnik, przy czym Schira zapewnia, że „Duma Katalonii” jest wręcz przekonana o powodzeniu transferu, choćby przeciąganie liny miało potrwać do piątego października (koniec możliwości rejestracji pozyskanych graczy).

Liczby reprezentanta Argentyny z trwających rozgrywek to 37 spotkań, 17 trafień i pięć asyst.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Mamrot trenerem ŁKS-u OFICJALNIE: Mamrot trenerem ŁKS-u Real Madryt: Transfer Haalanda sprawą największej wagi?! Borussia Dortmund gotowa na ustępstwa Real Madryt: Transfer Haalanda sprawą największej wagi?! Borussia Dortmund gotowa na ustępstwa Raphinha rozchwytywany. Możliwy hit w ramach Premier League Raphinha rozchwytywany. Możliwy hit w ramach Premier League Adama Traoré latem odejdzie z Wolverhampton?! „Wilki” zmieniły nastawienie Adama Traoré latem odejdzie z Wolverhampton?! „Wilki” zmieniły nastawienie OFICJALNIE: Wojciech Stawowy zwolniony z ŁKS-u OFICJALNIE: Wojciech Stawowy zwolniony z ŁKS-u EURO 2020: Trzy głośne powroty do reprezentacji Niemiec wciąż możliwe. Löw podejmie decyzję w maju EURO 2020: Trzy głośne powroty do reprezentacji Niemiec wciąż możliwe. Löw podejmie decyzję w maju OFICJALNIE: Antonio Čolak odszedł z PAOK-u. Czas na nową ligę OFICJALNIE: Antonio Čolak odszedł z PAOK-u. Czas na nową ligę

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy