Trwają negocjacje w sprawie transferu Moise Keana. Włoch zanotuje hitowy powrót do Serie A?!

Trwają negocjacje w sprawie transferu Moise Keana. Włoch zanotuje hitowy powrót do Serie A?! fot. Everton
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Nicolò Schira

Moise Kean niebawem może odejść z Evertonu, obierając kurs na Półwysep Apeniński. Jego angażem zainteresowany jest bowiem Juventus.

Kiedy trenerem „Starej Damy” został Andrea Pirlo, od razu prosił o trzy wzmocnienia. 41-latek zapragnął mieć w swoim zespole środkowego pomocnika, doświadczonego napastnika i atakującego z papierami na wielkie granie.

Tym sposobem na Allianz Stadium zameldowali się Weston McKennie i Álvaro Morata. Ostatnim elementem układanki Włocha może być Moise Kean.

Środkowy napastnik nie czuje się najlepiej na Wyspach Brytyjskich i z chęcią wróciłby do ojczyzny. Taką szansę oferuje mu właśnie Juventus, który prowadzi rozmowy z Evertonem poprzez pośrednika w osobie Mino Raioli, agenta gracza.

Nicolò Schira podkreśla, że operacja jest skomplikowana, głównie przez rozbieżności, co do formy transferu. Najlepsza ekipa Serie A chciałby wypożyczyć 20-latka z opcją wykupu, podczas gdy „The Toffees” nalegają na stałą transakcję. W związku z tym trudno przewidzieć, kiedy tak naprawdę ruch mógłby zostać zrealizowany.

Zauważmy, że gdyby udało się turyńczykom sprowadzić Keana, dla pięciokrotnego reprezentanta „Azzurrich” byłby to powrót do miejsca, w którym się szkolił. W pierwszym zespole Juventusu rozegrał on 21 spotkań i ośmiokrotnie wpisał się na listę strzelców.

Od momentu przenosin na Goodison Park, środkowy napastnik wybiegał na boiska 37 razy, zaznaczając swoją obecność czterema bramkami i dwoma ostatnimi podaniami.

Następcą Włocha w Evertonie mógłby zostać Arkadiusz Milik.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych OFICJALNIE: Kadra olimpijskiej reprezentacji Brazylii naszpikowana gwiazdkami OFICJALNIE: Kadra olimpijskiej reprezentacji Brazylii naszpikowana gwiazdkami Chelsea: Dlatego Čech został włączony do kadry „The Blues” Chelsea: Dlatego Čech został włączony do kadry „The Blues” Gerrard: To najpiękniejsza bramka, jaką kiedykolwiek widziałem na żywo [WIDEO] Gerrard: To najpiękniejsza bramka, jaką kiedykolwiek widziałem na żywo [WIDEO] Bilić komentuję sytuację Grosickiego: Współczuję mu... Bilić komentuję sytuację Grosickiego: Współczuję mu... Jović z poważnym problemami. Grozi mu pół roku więzienia Jović z poważnym problemami. Grozi mu pół roku więzienia Liga Europy: Piłkarz Hoffenheim został zmieniony w przerwie, bo jego żona zaczęła rodzić Liga Europy: Piłkarz Hoffenheim został zmieniony w przerwie, bo jego żona zaczęła rodzić Real Madryt: Dwóch potencjalnych następców Zidane'a [AS] Real Madryt: Dwóch potencjalnych następców Zidane'a [AS]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy