Trzecia porażka Fernando Santosa

2024-10-11 19:58:21; Aktualizacja: 45 minut temu
Trzecia porażka Fernando Santosa Fot. Piotr Matusewicz / pressfocus.pl
Mateusz Michałek Źródło: Transfery.info

Prowadzona przez Fernando Santosa reprezentacja Azerbejdżanu w piątkowy wieczór mierzyła się z Estonią w Lidze Narodów. Podopieczni byłego selekcjonera polskiej drużyny narodowej przegrali 1:3.

Fernando Santos został selekcjonerem reprezentacji Azerbejdżanu w czerwcu. W pierwszym meczu na nowym stanowisku jego drużyna mierzyła się w grupie C1 Ligi Narodów ze Szwecją, ulegając jej 1:3. W następnym spotkaniu przegrała ze Słowacją 0:2. W piątkowy wieczór rywalizowała z kolei z Estonią na jej terenie.

Gospodarze objęli prowadzenie w 32. minucie, kiedy to gola strzelił Ioan Yakovlev. W końcówce pierwszej połowy z rzutu karnego wyrównał Toral Bayramov, ale jeszcze przed udaniem się zawodników obu ekip do szatni na przerwę ponownie korzystny wynik Estończykom dał Vlasiy Sinyavskiy. Już w drugiej odsłonie potyczki rezultat na 3:1 ustalił Rocco Robert Shein.

Azerowie ulegli rywalowi, który znajduje się za nimi w rankingu FIFA. Podopieczni Santosa zajmują bowiem 113. miejsce, podczas gdy estońska ekipa jest sklasyfikowana na 122. lokacie.

Tym samym po trzech meczach Ligi Narodów pozostają oni bez ani jednego punktu.

W poniedziałek zmierzą się u siebie ze Słowacją.

70-letni Santos był selekcjonerem reprezentacji Polski między styczniem a wrześniem 2023 roku. Kibice podobnie jak działacze naszej rodzimej federacji spodziewali się po tej współpracy znacznie więcej. Po jej zakończeniu, a przed wylądowaniem w Azerbejdżanie, Portugalczyk był jeszcze zatrudniony Beşiktaşie.