Trzęsienie ziemi w Schalke. Zwolniono trenera, dyrektora sportowego i kierownika drużyny

Trzęsienie ziemi w Schalke. Zwolniono trenera, dyrektora sportowego i kierownika drużyny fot. taranchic / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Sport Bild | SPORT1

Po kompromitującej porażce z VfB Stuttgart w stosunku 1:5, władze FC Schalke 04 postanowiły po raz kolejny zwolnić trenera. To jednak nie koniec zmian w ekipie z Gelsenkirchen.

„Czeladnicy”, mimo swojej bogatej historii, w trwającym sezonie spisują się poniżej oczekiwań. Można by nawet rzec, że jest to najsłabsza drużyna w całej Bundeslidze, a potwierdza to chociażby miano czerwonej latarni ligi.

Władze zasłużonego klubu w trakcie sezonu próbowały potrząsnąć graczami poprzez roszady na ławce trenerskiej. Tym sposobem zatrudniono już czterech różnych szkoleniowców, a byli to kolejno David Wagner, Manuel Baum, Huub Stevens oraz Christian Gross.

Ten ostatni wytrwał przez 63 dni, gdyż właśnie dzisiaj zakończono z nim współpracę. To po części efekt buntu ze strony piłkarzy, którzy mieli szereg zarzutów wobec Szwajcara. Na liście tej znalazły się problemy z pamięcią i komunikacją, a także metody treningowe.

Członkowie kadry spotkali się z w tej sprawie z kierownictwem już przed meczem z VfB Stuttgart, ale wtedy odmówiono zwolnienia 66-latka. Ostatecznie, po kompromitującej porażce w stosunku 1:5, zmienili oni zdanie.

Jak podaje „Sport Bild”, poza Grossem pracę stracili również dyrektor sportowy Jochen Schneider i kierownik zespołu Sascha Riether. Według stacji SPORT1 drogę do wyjścia wskazano również Wernerowi Leuthardowi, trenerowi od przygotowania fizycznego. To samo źródło zapewnia, że obowiązki Schneidera tymczasowo przejmie Peter Knäbel, który pełni rolę dyrektora technicznego.

FC Schalke 04 jak dotąd zgromadziło w niemieckiej ekstraklasie zaledwie dziewięć punktów i aby wydostać się ze strefy spadkowej, musiałoby dwukrotnie pomnożyć swój dorobek.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Zlatan Ibrahimović gra dalej. Umowa z Milanem przedłużona OFICJALNIE: Zlatan Ibrahimović gra dalej. Umowa z Milanem przedłużona Bayern Monachium: Kimmich potwierdził transfer Alaby?! Bayern Monachium: Kimmich potwierdził transfer Alaby?! Jakub Kosecki: Instagram, Facebooki - dla mnie to jest sztuczne życie Jakub Kosecki: Instagram, Facebooki - dla mnie to jest sztuczne życie FC Barcelona w końcu wydała komunikat w sprawie Superligi [OFICJALNIE] FC Barcelona w końcu wydała komunikat w sprawie Superligi [OFICJALNIE] EURO 2020: W tych miastach Polska rozegra mecze EURO 2020: W tych miastach Polska rozegra mecze Z Lecha Poznań do Legii Warszawa?! Z Lecha Poznań do Legii Warszawa?! Arsenal wytypował następcę Bellerína. Możliwe transferowe domino Arsenal wytypował następcę Bellerína. Możliwe transferowe domino

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy