Trzy kluby po Giuseppe Rossiego

Trzy kluby po Giuseppe Rossiego fot. Transfery.info
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Gazzamercato

Giuseppe Rossi powoli dochodzi do zdrowia, a tymczasem rozpoczął się wyścig o jego usługi.

Włoch swego czasu był postrzegany jako wielki talent i wróżono mu świetlaną przyszłość. Na drodze rozwoju jego kariery stanęły jednak kontuzje - napastnik czterokrotnie musiał pauzować ze względu na zerwane więzadła krzyżowe i obecnie przechodzi rekonwalescencję po ostatnim takim urazie. Piłkarz ma wrócić do pełni sił w okolicach grudnia, a to umożliwia mu szukanie nowego pracodawcy od drugiej części sezonu.

Według informacji podawanych przez „Gazzamercato” zawodnik jest obserwowany między innymi przez Chievo. „Gialloblu” zdają sobie sprawę, że zimą może ich opuścić Roberto Inglese, którego z powrotem z wypożyczenia chciałoby sprowadzić Napoli. W przeciwnym kierunku miałby przenieść się również wracający wtedy po kontuzji Arkadiusz Milik, ale Polak nie jest przekonany co do takiego ruchu. To sprawia, że Chievo rozgląda się również za innymi opcjami.

Jedną z nich jest właśnie Rossi, który, gdy tylko jest w pełni sił, potrafi zdobywać ważne bramki. Werończycy nie są jednak osamotnieni w swoich staraniach. 30-latek ma możliwość powrotu do Hiszpanii, gdzie w swoich drużynach widziałyby go Deportivo Alavés oraz Las Palmas. Oba zespoły zmagają się w obecnym sezonie z problemami i zajmują miejsca w strefie spadkowej. Zadaniem Włocha byłaby pomoc którejś z ekip w utrzymaniu w LaLiga.

Rossi trafił w 2004 roku do młodzieżówki Manchesteru United. Nie potrzebował dużo czasu, by zadebiutować w pierwszym zespole, ale mimo dwóch wypożyczeń nie udało mu się przebić do pierwszego składu. Później przez pięć i pół roku z powodzeniem występował w barwach Villarrealu, ale po czterech sezonach we znaki zaczęły dawać mu się kontuzje. W styczniu 2013 roku trafił do Fiorentiny, ale mimo przebłysków dawnej formy nie udało mu się zawojować włoskich boisk. W czasie pobytu we Florencji dwukrotnie wypożyczano go do Hiszpanii. Obecnie pozostaje bez klubu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Znamy finalistów Azjatyckiej Ligi Mistrzów. Zabraknie saudyjskich gigantów OFICJALNIE: Znamy finalistów Azjatyckiej Ligi Mistrzów. Zabraknie saudyjskich gigantów Dzieje się w Barcelonie. Xavi nie zgodził się na ten pomysł Dzieje się w Barcelonie. Xavi nie zgodził się na ten pomysł Z Bayeru Leverkusen do Bayernu Monachium?! Z Bayeru Leverkusen do Bayernu Monachium?! Szymon Marciniak: To najtrudniejsza decyzja, jaką musiałem podjąć. Nie spałem przez to dwa dni Szymon Marciniak: To najtrudniejsza decyzja, jaką musiałem podjąć. Nie spałem przez to dwa dni Bayer Leverkusen zainteresowany piłkarzem Realu Madryt Bayer Leverkusen zainteresowany piłkarzem Realu Madryt Zagłębie Lubin ma nowego prezesa [OFICJALNIE] Zagłębie Lubin ma nowego prezesa [OFICJALNIE] Transfer Legii Warszawa dogadany. Powrót do Ekstraklasy Transfer Legii Warszawa dogadany. Powrót do Ekstraklasy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy