Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Calcio Mercato

Arsenal, Liverpool i Juventus stoczą walkę o Alexandre Lacazette'a.

Napastnika łączono z głośnym transferem już zeszłego lata, wtedy jednak Lyon postanowił zatrzymać swoją gwiazdę. Teraz sytuacja się zmieniła i Francuzi są gotowi zasiąść do negocjacji, a chęć odejścia do większego klubu wyraził również sam piłkarz. Gwiazda „Les Gones” wzbudza spore zainteresowanie, a na czele wyścigu znajdują się aktualnie trzy zespoły.

Faworytami do pozyskania snajpera są ekipy z Premier League - Arsenal oraz Liverpool. Oba kluby chciałyby wzmocnić swoją ofensywę i są na tyle zdeterminowane, że spróbują zbliżyć się do wymaganej przez Lyon kwoty 60-70 milionów euro. Ich konkurentem będzie Juventus, który pytał o 25-latka w trakcie rozmów w sprawie Corentina Tolisso.

Lacazette od kilku sezonów utrzymuje bardzo dobrą formę. Wychowanek Lyonu jest pierwszym zawodnikiem po Pedro Paulecie, który zdobył przynajmniej 20 goli w trzech kolejnych sezonach Ligue 1 (ta sztuka nie udała się nawet Zlatanowi Ibrahimoviciowi, który przerwał passę w sezonie 2014-15 strzelając tylko 19 bramek).