TRZY rekordy Stonesa. Szaleństwo!

TRZY rekordy Stonesa. Szaleństwo! fot. Transfery.info
Marcin Żelechowski
Marcin Żelechowski
Źródło: Transfery.info, BBC, The Times

John Stones przechodząc do Manchesteru City pobił aż trzy rekordy.

"Obywatele" potwierdzili dzisiaj transfer 22-latka, który będzie ich kosztował aż 47,5 miliona funtów. Kwota ta może wzrosnąć do 50 milionów funtów, pod warunkiem że reprezentant Anglii dwukrotnie wygra Ligę Mistrzów z nowym zespołem (po 1,5 miliona funta za każdy triumf).

Jak informowaliśmy wcześniej, obrońca stał się najdrożej sprzedanym piłkarzem w historii Evertonu. To jednak nie tylko jeden i wcale nie najważniejszy rekord, który należy zapisać pod jego nazwiskiem. 

Stones stał się także najdroższym defensorem w historii (wyrówna rekord Davida Luiza) i najdroższym Anglikiem. To drugie miano dzierżył od zeszłego roku Raheem Sterling, którego transfer kosztował 44 miliony funtów plus pięć milionów jako bonusy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Bayern Monachium negocjuje z Chelsea. Chodzi o trenera Bayern Monachium negocjuje z Chelsea. Chodzi o trenera Wrexham reklamuje hitowy mecz towarzyski. Sir Alex Ferguson skradł show [WIDEO] Wrexham reklamuje hitowy mecz towarzyski. Sir Alex Ferguson skradł show [WIDEO] Zaawansowane negocjacje w sprawie transferu Hectora Bellerína Zaawansowane negocjacje w sprawie transferu Hectora Bellerína OFICJALNIE: Wiadomo, gdzie zagra Marcelo w sezonie 2023/2024 OFICJALNIE: Wiadomo, gdzie zagra Marcelo w sezonie 2023/2024 FC Barcelona może mieć swojego Atmosfericia. Powrót do klubu realny FC Barcelona może mieć swojego Atmosfericia. Powrót do klubu realny Bayern Monachium śledzi sytuację gwiazdki Barcelony Bayern Monachium śledzi sytuację gwiazdki Barcelony Julian Nagelsmann na krótkiej liście drugiego giganta Premier League Julian Nagelsmann na krótkiej liście drugiego giganta Premier League

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy