Trzykrotny mistrz kraju chce Sebastiana Szymańskiego

Trzykrotny mistrz kraju chce Sebastiana Szymańskiego fot. ANP/SIPA USA/PressFocus
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: tv100

Sebastian Szymański praktycznie na pewno po sezonie odejdzie z Fenerbahçe. Gdzie trafi? Na mocnego kandydata, by pozyskać reprezentanta Polski, wyrasta Napoli - donosi tv100.

Sebastian Szymański to rewelacja tego sezonu. Polak, który trafił do Fenerbahçe w lipcu, praktycznie z marszu wyrósł na piłkarza, bez którego ciężko wyobrazić sobie funkcjonowanie zespołu.

24-latek może pochwalić się w tym sezonie 48 występami, a w tym czasie strzelił 12 bramek i dorzucił do nich 15 asyst. Choć jego kontrakt wygasa 30 czerwca 2027 roku, to wątpliwe, by miał go wypełnić.

Chęć sprowadzenia reprezentanta Polski przejawiają najmocniejsze kluby w Europie. Ostatnio mówiono, że faworytem jest AC Milan, a wcześniej przewinął się w tym kontekście Tottenham.

Teraz jednak nowe wieści w sprawie przekazuje tv100, bo według doniesień tego źródła, mocnym konkurentem jest Napoli. Działacze tego klubu szukają następcy Piotra Zielińskiego i Szymański wydaje się ciekawym posunięciem.

Jeśli do transakcji miałoby dojść, to Turcy mogą zainkasować z tego tytułu nawet 30 milionów euro. To oczywiście byłoby wyrównanie rekordu transferowego Fenerbahçe.

Defensor w zimie przeniósł się ze Stambułu do Bayernu Monachium za blisko 30 milionów euro.

Napoli to mistrz Włoch, który w tym sezonie spisuje się poniżej oczekiwań. Na ten moment zajmuje w tabeli siódme miejsce z dorobkiem 48 punktów.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Thiago Motta podjął decyzję OFICJALNIE: Thiago Motta podjął decyzję Lech Poznań potwierdził rozstanie z drugim piłkarzem [OFICJALNIE] Lech Poznań potwierdził rozstanie z drugim piłkarzem [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Cracovia czyści. Odchodzi pięciu piłkarzy OFICJALNIE: Cracovia czyści. Odchodzi pięciu piłkarzy OFICJALNIE: Julen Lopetegui wraca do Premier League OFICJALNIE: Julen Lopetegui wraca do Premier League Vincent Kompany wskoczy na podium najdroższych trenerów świata? Bayern Monachium negocjuje wykup Vincent Kompany wskoczy na podium najdroższych trenerów świata? Bayern Monachium negocjuje wykup OFICJALNIE: Artur Sobiech odchodzi z Lecha Poznań OFICJALNIE: Artur Sobiech odchodzi z Lecha Poznań Erik Expósito zapytany o swoją przyszłość Erik Expósito zapytany o swoją przyszłość

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy