Tuchel na temat przyszłości Thiago Silvy: Nie wyobrażam sobie PSG bez niego!

Tuchel na temat przyszłości Thiago Silvy: Nie wyobrażam sobie PSG bez niego! fot. FotoPyK
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Paris Saint-Germain

Umowa Thiago Silvy z Paris Saint-Germain wygasa po zakończeniu sezonu i choć Brazylijczyk ma już 35 lat, nadal jest kluczowym zawodnikiem zespołu. W związku z tym głos w sprawie jego przyszłości zabrał Thomas Tuchel.

Środkowy defensor kilka miesięcy temu zasugerował, że kres jego kariery może być już blisko. Przyjąć tego do wiadomości nie chcą jednak ani jego trener klubowy, ani selekcjoner „Canarinhos” Tite, który ciągle wysyła mu powołania do kadry narodowej.

Niemniej faktem jest to, że 22 września przyszłego roku doświadczony obrońca skończy 36 lat, a jego umowa z paryżanami traci ważność wraz z końcem obecnego sezonu. Tym samym po ośmiu latach przygoda Thiago Silvy z francuską ekipą może dobiec końca. Takiego scenariusza nie wyobraża sobie jednak Thomas Tuchel.

– Mam nadzieję, że Thiago nadal będzie częścią drużyny, gdyż to wspaniały kapitan. On jest liderem i wzorem do naśladowania nie tylko na boisku, ale i w szatni. Od kiedy tu przyszedłem, gra na tym samym znakomitym poziomie – stwierdził niemiecki szkoleniowiec na konferencji prasowej przed meczem z Lille.

– Leonardo zna już moje zdanie w tej kwestii. Nie wyobrażam sobie PSG bez niego. Wiek? To nie jest żaden wyznacznik jakości – dodał.

Sam zawodnik kilka dni temu udzielił wywiadu dziennikowi „France Football”, w którym przyznał, że czuje się Francuzem. Niewykluczone zatem, że sternikom lidera Ligue 1 uda się przekonać go do przedłużenia współpracy.

Silva na Parc des Princes trafił latem 2012 roku z Milanu, który zainkasował wtedy 42 miliony euro. Już rok później został mianowany kapitanem zespołu, a obecnie ma na swoim koncie 296 występów w koszulce PSG i plasuje się pod tym względem na czwartym miejscu w rankingu historycznym.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych OFICJALNIE: Praszelik w Śląsku Wrocław OFICJALNIE: Praszelik w Śląsku Wrocław FC Barcelona wygrała z Santosem spór o transfer Neymara [OFICJALNIE] FC Barcelona wygrała z Santosem spór o transfer Neymara [OFICJALNIE] Chelsea negocjuje z Havertzem. Hit transferowy coraz bliżej Chelsea negocjuje z Havertzem. Hit transferowy coraz bliżej CIES: Najbardziej wartościowi gracze z końcówkami umów, czyli z kim warto przedłużyć kontrakt CIES: Najbardziej wartościowi gracze z końcówkami umów, czyli z kim warto przedłużyć kontrakt Bohar zostanie drugim najdroższym piłkarzem transferowanym wewnątrz Ekstraklasy?! Bohar zostanie drugim najdroższym piłkarzem transferowanym wewnątrz Ekstraklasy?! Guendouzi na wylocie z Arsenalu. Francuz odsunięty od pierwszego zespołu Guendouzi na wylocie z Arsenalu. Francuz odsunięty od pierwszego zespołu Stan wrzenia w Tottenhamie. Lloris zaatakował Sona w drodze do szatni [WIDEO] Stan wrzenia w Tottenhamie. Lloris zaatakował Sona w drodze do szatni [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy