Tuchel na temat przyszłości Thiago Silvy: Nie wyobrażam sobie PSG bez niego!

Tuchel na temat przyszłości Thiago Silvy: Nie wyobrażam sobie PSG bez niego! fot. FotoPyK
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Paris Saint-Germain

Umowa Thiago Silvy z Paris Saint-Germain wygasa po zakończeniu sezonu i choć Brazylijczyk ma już 35 lat, nadal jest kluczowym zawodnikiem zespołu. W związku z tym głos w sprawie jego przyszłości zabrał Thomas Tuchel.

Środkowy defensor kilka miesięcy temu zasugerował, że kres jego kariery może być już blisko. Przyjąć tego do wiadomości nie chcą jednak ani jego trener klubowy, ani selekcjoner „Canarinhos” Tite, który ciągle wysyła mu powołania do kadry narodowej.

Niemniej faktem jest to, że 22 września przyszłego roku doświadczony obrońca skończy 36 lat, a jego umowa z paryżanami traci ważność wraz z końcem obecnego sezonu. Tym samym po ośmiu latach przygoda Thiago Silvy z francuską ekipą może dobiec końca. Takiego scenariusza nie wyobraża sobie jednak Thomas Tuchel.

– Mam nadzieję, że Thiago nadal będzie częścią drużyny, gdyż to wspaniały kapitan. On jest liderem i wzorem do naśladowania nie tylko na boisku, ale i w szatni. Od kiedy tu przyszedłem, gra na tym samym znakomitym poziomie – stwierdził niemiecki szkoleniowiec na konferencji prasowej przed meczem z Lille.

– Leonardo zna już moje zdanie w tej kwestii. Nie wyobrażam sobie PSG bez niego. Wiek? To nie jest żaden wyznacznik jakości – dodał.

Sam zawodnik kilka dni temu udzielił wywiadu dziennikowi „France Football”, w którym przyznał, że czuje się Francuzem. Niewykluczone zatem, że sternikom lidera Ligue 1 uda się przekonać go do przedłużenia współpracy.

Silva na Parc des Princes trafił latem 2012 roku z Milanu, który zainkasował wtedy 42 miliony euro. Już rok później został mianowany kapitanem zespołu, a obecnie ma na swoim koncie 296 występów w koszulce PSG i plasuje się pod tym względem na czwartym miejscu w rankingu historycznym.

Zobacz również

Zobacz ostatnie transfery Zobacz ostatnie transfery Jagiellonia Białystok: Mamrot na wylocie! Jagiellonia Białystok: Mamrot na wylocie! Manchester City: Zero tolerancji dla przejawów rasizmu. Klub zbada incydent z udziałem kibiców! [WIDEO] Manchester City: Zero tolerancji dla przejawów rasizmu. Klub zbada incydent z udziałem kibiców! [WIDEO] Piątek łączony z nowym klubem. Bologna myśli o jego wypożyczeniu Piątek łączony z nowym klubem. Bologna myśli o jego wypożyczeniu Ousmane Dembélé opuści Barcelonę i LaLiga? Jego agent rozmawiał z trzema klubami Ousmane Dembélé opuści Barcelonę i LaLiga? Jego agent rozmawiał z trzema klubami OFICJALNIE: Quagliarella gra dalej! OFICJALNIE: Quagliarella gra dalej! Transfer Pogby jeszcze przed Euro 2020?! Transfer Pogby jeszcze przed Euro 2020?! Manchester United: Cała naprzód po Eriksena. Drastyczny spadek ceny Manchester United: Cała naprzód po Eriksena. Drastyczny spadek ceny

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy