Tuttosport: Maripán zaoferowany Romie

Tuttosport: Maripán zaoferowany Romie
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Tuttosport

AS Roma nadal szuka wzmocnień formacji obronnej. Niewykluczone, że ostatecznie Włosi zdecydują się na angaż Guillermo Maripána, który poprzez swoich agentów sam zaproponował swoje usługi.

Rzymianie podczas obecnego okna transferowego stracili aż dwóch defensorów, którzy jeszcze niedawno aspirowali do gry w podstawowym składzie. Chodzi oczywiście o Kostasa Manolasa i Ivána Marcano. Grek odszedł bowiem do Napoli, zaś Hiszpan postanowił wrócić do FC Porto. W międzyczasie „Wilki” pozyskały Gianlucę Manciniego i teraz poszukują dla niego partnera.

Pierwszym wyborem Gianluki Petrachiego oraz Paulo Fonseki jest Toby Alderweireld i choć uzgodniono z nim warunki współpracy, nadal nie udało się wypracować porozumienia z Tottenhamem Hotspur. W związku z tym niewykluczone, że Roma zdecyduje się ostatecznie na angaż kogoś innego, a jedną z możliwością jest na ten moment Guillermo Maripán.

Chilijczyk nie tak dawno uczestniczył w Copa América, na którym brał udział w każdym spotkaniu swojej reprezentacji, także w tym ostatnim, o trzecie miejsce na turnieju. Ponadto od dwóch lat gra on już w Deportivo Alavés, którego barwy przywdziewał 47 lat, zatem defensor posiada już spore doświadczenie, ale i aspiracje. Dlatego też przekazał swoim agentom, aby zaoferowali jego usługi szóstej ekipie zeszłego sezonu Serie A, która interesowała się nim od kilku miesięcy.

Na razie Włosi nie zareagowali na tę propozycję, bowiem skupiają się na rozmowach z „Kogutami”, lecz w przypadku fiaska dotyczącego angażu Belga, wielce prawdopodobne jest, że przeanalizują możliwość ściągnięcia 25-letniego środkowego obrońcy, którego wyróżniają warunki fizyczne (193 centymetry wzrostu).

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy