Twente wykluczone z europejskich pucharów

Twente wykluczone z europejskich pucharów
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: FC Twente

FC Twente przez najbliższe trzy lata nie będzie reprezentować Holandii w europejskich pucharach.

Ekipa z Enschede zataiła informację o dodatkowych fragmentach umowy z maltańską firmą inwestycyjną Doyen Sports i z tego powodu została ukarana wykluczeniem z międzynarodowych klubowych rozgrywek oraz dodatkowo musi zapłacić grzywnę w wysokości 42250 euro.

Ponadto, jeżeli Twente nie będzie w pełni współpracować z krajowym związkiem piłkarskim, to grozi mu odebranie licencji na grę w Eredivisie.

- Szanujemy opinię komisji i akceptujemy nałożoną karę. Nie zamierzamy składać żadnego odwołania - poinformował zarząd klubu.

Przypominamy, że holenderski zespół już od dłuższego czasu boryka się z problemami finansowymi. W minionych rozgrywkach został z tego powodu ukarany sześcioma ujemnymi punktami, a w obecnym sezonie zajmuje odległe 16. miejsce w tabeli ze stratą dwóch "oczek" do pozycji gwarantującej utrzymanie.

Więcej na temat: Holandia FC Twente

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Borussia Dortmund celuje w transfer bramkarza. Marco Rose wskazał faworyta Borussia Dortmund celuje w transfer bramkarza. Marco Rose wskazał faworyta Właściciel Liverpoolu z przeprosinami za udział w Superlidze. „To boli najbardziej” Właściciel Liverpoolu z przeprosinami za udział w Superlidze. „To boli najbardziej” Bartłomiej Drągowski bohaterem głośnego transferu w Serie A?! Bartłomiej Drągowski bohaterem głośnego transferu w Serie A?! Tottenham: To piłkarze doprowadzili do zwolnienia Mourinho Tottenham: To piłkarze doprowadzili do zwolnienia Mourinho

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy