Tych 16 spadkowiczów zasługuje na błyskawiczny powrót do LaLigi

Tych 16 spadkowiczów zasługuje na błyskawiczny powrót do LaLigi fot. Cesar Ortiz Gonzalez / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Transfery.info

Rozgrywki w LaLigi dobiegły końca. Z grą o mistrzostwo Hiszpanii pożegnały się Real Valladolid, Espanyol oraz Elche. Z tej okazji przyjrzeliśmy się kadrom tych zespołów i wytypowaliśmy 16 graczy zasługujących na ekspresowy powrót do elity.

Aż dwóch beniaminków najwyższej klasy rozgrywkowej na Półwyspie Iberyjskim zrealizowało swój przedsezonowy plan w postaci wywalczenia utrzymania - UD Almeria oraz Girona.

Tego celu nie udało się zrealizować tylko Realowi Valladolid. Klub należący do słynnego Ronaldo aż do ostatniej kolejki liczył się w grze o uplasowanie na jednej z bezpiecznych lokat. Finalnie uznał jednak wyższość pięciu innych rywali, spadając ich kosztem o jeden stopień niżej.

Zaistniała sytuacja sprawia, że pokaźna liczba graczy zaczęła poważnie zastanawiać się nad dokonaniem zmiany pracodawcy.

Spośród nich największe szanse na opuszczenie Estadio José Zorila ma Iván Fresneda. Młodzieżowy reprezentant Hiszpanii nie jest jednocześnie przewidziany do dalszej gry w LaLidze, ponieważ bardzo mocno zabiega o niego Borussia Dortmund.

Aż takim wysokim statusem na międzynarodowej arenie nie mogą się pochwalić jego koledzy. Choć i tutaj znajdziemy paru kandydatów do kontynuowania kariery w innych rozgrywkach. Za takich możemy uznać Gonzalo Platę, cieszącego się zainteresowaniem Bournemouth, czy Selima Amallaha, leczącego obecnie kontuzję złamanego ramienia.

Pozostali wytypowani przez nas zawodnicy Realu Valladolid mogą liczyć raczej wyłącznie na powrót do rodzimej elity w nowych barwach. Największe szanse dajemy na to pomocnikom - Monchu, Kike Pérezowi oraz Álvaro Aguado. Z tego grona ten ostatni ma wolną rękę w poszukiwaniu kolejnego pracodawcy.

***

Nieco wcześniej z marzeniami o pozostaniu w najwyższej klasie rozgrywkowej pożegnał się Espanyol. I to w dość kuriozalnych okolicznościach, ponieważ parokrotnie został skrzywdzony przez sędziów, co miało bezpośredni wpływ na wyniki spotkań.

Zespół z Barcelony nie potrafi się z tym pogodzić i podjął kroki w celu odzyskania utraconych korzyści finansowych z tytułu konieczności gry na zapleczu LaLigi.

W tych zmaganiach nie zobaczymy z całą pewnością Joselu. Doświadczony napastnik imponował wysoką skutecznością w niedawno zakończonych rozgrywkach i w nagrodę ma trafić do Realu Madryt, gdzie będzie pełnił funkcję rezerwowego dla następcy Karima Benzemy.

Na angaż w tak elitarnym klubie nie mogą liczyć jego dotychczasowi boiskowi partnerzy, ale i oni mogą mogą realnie myśleć o dołączeniu do drużyny walczącej o coś więcej niż tylko utrzymanie.

W szczególności dotyczy to - pomocnika Sergiego Dardera, obrońcy Césara Montesa, obrońcy Briana Olivána, pomocnika Edu Expósito oraz napastnika Martin Braithwaite.

***

I na koniec został nam pierwszy spadkowicz - Elche, który długimi fragmentami sezonu prezentował się bardzo słabo.

Z tego powodu wyselekcjonowaliśmy tylko trzech graczy, mających szansę na ponowne pokazanie się w LaLidze.

Są nimi bramkarz Édgar Badía, pomocnik Gerard Gumbau i napastnik Lucas Boyé.

***

Liczby w sezonie 2022/2023

- Iván Fresneda (Real Valladolid, umowa 30.06.2025) - 24 mecze

- Gonzalo Plata (Real Valladolid, umowa 30.06.2027) - 36 meczów, bramka i 7 asyst

- Selim Amallah (Real Valladolid, umowa 30.06.2027) - 7 meczów, 2 bramki i asysta

- Monchu (Real Valladolid, umowa 30.06.2026) - 35 meczów, 3 bramki i 2 asysty

- Kike Pérez (Real Valladolid, umowa 30.06.2025) - 39 meczów, 2 bramki i 3 asysty

- Álvaro Aguado (Real Valladolid, umowa 30.06.2023) - 36 meczów, bramka i 2 asysty

- Joselu (RCD Espanyol, umowa 30.06.2025) - 38 meczów, 17 bramek i 4 asysty

- Sergi Darder (RCD Espanyol, umowa 30.06.2026) - 41 meczów, 7 bramek i 4 asysty

- César Montes (RCD Espanyol, umowa 30.06.2028) - 22 mecze, 3 bramki

- Brian Oliván (RCD Espanyol, umowa 30.06.2025) - 33 mecze, bramka i 7 asyst

- Edu Expósito (RCD Espanyol, umowa 30.06.2027) - 32 mecze, 3 bramki i 2 asysty

- Javier Díaz (RCD Espanyol, umowa 30.06.2025) - 41 meczów, 9 bramek i 2 asysty

- Martin Braithwaite (RCD Espanyol, umowa 30.06.2025) - 33 mecze, 10 bramek i 2 asysty

- Édgar Badía (Elche CF, umowa 30.06.2025) - 38 meczów, 5 czystych kont

- Gerard Gumbau (Elche CF, umowa 30.06.2023) - 38 meczów, bramka i 7 asyst

- Lucas Boyé (Elche CF, umowa 30.06.2024) - 37 meczów, 7 bramek i 4 asysty

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Były zawodnik Wisły Kraków mistrzem MLS. W finale pokonał Polaka [WIDEO] Były zawodnik Wisły Kraków mistrzem MLS. W finale pokonał Polaka [WIDEO] Sebastian Szymański superstar. Golazo w wielkich derbach Turcji [WIDEO] Sebastian Szymański superstar. Golazo w wielkich derbach Turcji [WIDEO] Thomas Tuchel po porażce 1:5. „Nie można mówić o wszystkim źle. Ten wynik jest dziwny” Thomas Tuchel po porażce 1:5. „Nie można mówić o wszystkim źle. Ten wynik jest dziwny” Mecz Lechii Gdańsk z Chrobrym Głogów przerwany. „To jest, kur**, głupota” [WIDEO] Mecz Lechii Gdańsk z Chrobrym Głogów przerwany. „To jest, kur**, głupota” [WIDEO] Piękna akcja bramkowa Realu Madryt. I co za odpowiedź [WIDEO] Piękna akcja bramkowa Realu Madryt. I co za odpowiedź [WIDEO] Bayern Monachium na deskach. Dostał lanie od Eintrachtu Frankfurt [WIDEO] Bayern Monachium na deskach. Dostał lanie od Eintrachtu Frankfurt [WIDEO] Piłkarz Górnika Zabrze zaskoczył. „Myślałem już, że okaże się niewypałem” [WIDEO] Piłkarz Górnika Zabrze zaskoczył. „Myślałem już, że okaże się niewypałem” [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy