Tyle Legia Warszawa i Górnik Zabrze zarobiły na transferze Mateusza Wieteski

Tyle Legia Warszawa i Górnik Zabrze zarobiły na transferze Mateusza Wieteski fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Piotr Kamieniecki [Twitter]

Mateusz Wieteska tego lata zaskoczył transferem i opuścił Clermont Foot 63 na rzecz kontynuowania kariery w Cagliari Calcio. O pieniądzach, jakie zarobiły polskie kluby, w których defensor występował przed laty, pisze Piotr Kamieniecki.

Zaledwie rok temu Polak opuszczał Legię Warszawę. Wybrał wtedy ofertę z Ligue 1 i bardzo szybko zaaklimatyzował się w nowych barwach.

Dość powiedzieć, że środkowy obrońca w poprzednim sezonie opuścił tylko trzy kolejki ligowe, za każdym razem z powodu zawieszenia za kartki. Nową kampanię także rozpoczął jako gracz podstawowego składu, ale przeciwko FC Metz zabrakło go już nawet na ławce rezerwowych.

Jak się okazało nieco później, stał za tym przygotowywany transfer. Mateusz Wieteska za pięć milionów euro dołączył do Cagliari Calcio.

Piotr Kamieniecki z TVP Sport pisze o kwotach, jakie należą się byłym drużynom 26-latka.

„Wojskowi”, w których zawodnik uzbierał najwięcej występów, zarobi około 175 tysięcy euro. W ramach mechanizmu solidarnościowego Górnik Zabrze, Chrobry Głogów i Ząbkovia Ząbki otrzymają też po 25 tysięcy euro.

Zysk w największym stopniu rzecz jasna odczuje ekipa z Ząbek.

Wieteska to dwukrotny reprezentant biało-czerwonych. U Fernando Santosa nie zagrał jednak jak dotąd ani razu.

***

Mateusz Wieteska z przytupem rozpoczął nowy sezon Ligue 1 [WIDEO]

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Głośno o transferze Jakuba Kiwiora. Jego agent pojawił się na stadionie giganta Głośno o transferze Jakuba Kiwiora. Jego agent pojawił się na stadionie giganta Transfery - Relacja na żywo [30/11/2023] Transfery - Relacja na żywo [30/11/2023] Mateusz Klich uderza w... zawodnika Realu Madryt. „Klaun. Najgorszy, na jakiego grałem” Mateusz Klich uderza w... zawodnika Realu Madryt. „Klaun. Najgorszy, na jakiego grałem” Adrian Benedyczak pod tym względem jest lepszy od Roberta Lewandowskiego Adrian Benedyczak pod tym względem jest lepszy od Roberta Lewandowskiego Holendrzy nie odpuszczają. Piłkarz Legii Warszawa stanie przed sądem! Holendrzy nie odpuszczają. Piłkarz Legii Warszawa stanie przed sądem! Ansu Fati z poważną kontuzją. „Tracimy go na długo” [OFICJALNIE] Ansu Fati z poważną kontuzją. „Tracimy go na długo” [OFICJALNIE] Dawid Szwarga mocno przed meczem ze Sturmem Graz. „Nikt w klubie nie zmusi mnie do tego” Dawid Szwarga mocno przed meczem ze Sturmem Graz. „Nikt w klubie nie zmusi mnie do tego”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy