Tymczasowy szef FC Barcelony: Sytuacja klubu jest tragiczna, nie będzie wypłat w styczniu. Powinniśmy sprzedać Messiego

Tymczasowy szef FC Barcelony: Sytuacja klubu jest tragiczna, nie będzie wypłat w styczniu. Powinniśmy sprzedać Messiego
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: RAC1

Carles Tusquets, Przewodniczący Komisji Zarządzającej FC Barceloną, wypowiedział się na bieżące tematy związane z klubem. Hiszpan nie ukrywa, że finanse są w opłakanym stanie.

Po dymisji Josepa Marii Bartomeu, pieczę nad „Dumą Katalonii” trzyma Komisja Zarządzająca, na czele której stoi Carles Tusquets. 69-latek uważa, że pomimo zapowiedzi, trudno jest wymagać od kandydatów na prezydenta klubu hitowych transferów. Wszystko przez niepokojącą sytuację finansową, w której znalazł się wicemistrz Hiszpanii.

To dlatego rozpoczęto negocjacje z piłkarzami w celu obniżenia ich płac, a niedawno udało się wypracować wstępne porozumienie. Jego efekty będą widoczne niebawem, bo już w styczniu.

– Piłkarze nie otrzymają miesięcznego wynagrodzenia za styczeń. Dostają pieniądze dwa razy do roku, w styczniu i w lipcu, a w styczniu nie otrzymają wypłaty. Odroczyliśmy płatność w ten sam sposób, jak w przypadku premii za trofea – oznajmił Hiszpan na falach rozgłośni „RAC1”.

Warto sprecyzować, że chodzi o 40% gaży, bowiem na taką obniżkę zgodzili się gracze.

Mimo zaoszczędzonych pieniędzy, nie wróży to świetlanej przyszłości dla Barcelony.

– Sytuacja ekonomiczna klubu jest niepokojąca, straszna, ale jednocześnie daje nadzieję na lepsze jutro. Po ponownym otwarciu stadionu wszystko się zmieni. Z miejsca przybędzie nam 220 milionów, 320 milionów dzięki sponsorom. Tymczasem wydatki wciąż rosną, sytuacja jest tragiczna – wyjawił.

– Zarzuca mi się, że jako przewodniczący Komisji Gospodarczej, organu konsultacyjnego, który nie może samodzielnie podejmować decyzji, nie zareagowałem. Musimy jednak wiedzieć, że podczas przemówień na ostatnich posiedzeniach potępiłem wzrost zadłużenia i wynagrodzeń . To, czego nikt nie mógł przewidzieć, to przybycie koronawirusa – uzupełnił.

Tusquets wyklucza wzmocnienia w styczniu, chyba że dojdzie do sprzedaży kogoś z obecnej kadry.

– Spotkałem się z Koemanem i Planesem kilka razy, ostatnio w poniedziałek. Jeśli dojdzie do sprzedaży w styczniu, będziemy mogli kogoś kupić. Nie wiem, czy kandydaci są w stanie pozyskać Haalanda za darmo. Pewne jest to, że Neymar mógłby tu przyjść tylko za darmo, no chyba że następny prezydent sprawi jakiś cud – stwierdził.

– Sprzedaż Messiego ubiegłego lata byłaby pożądana z finansowego punktu widzenia. Klub zaoszczędziłby, gdyby odszedł, choć miałoby to również swoje odzwierciedlenie w przychodach. Byłoby to dla nas dobre, jeśli sprzedalibyśmy go za kwotę zapisaną w umowie, ale taki pomysł musi zatwierdzić jeszcze sztab szkoleniowy – dodał.

Przypomnijmy, że w kontrakcie „Atomowej Pchły” widnieje suma 700 milionów euro.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: AC Milan pozyskał Meïté. To pierwszy zimowy transfer lidera Serie A OFICJALNIE: AC Milan pozyskał Meïté. To pierwszy zimowy transfer lidera Serie A FC Barcelona nie pozyska zimą Erica Garcíi [OFICJALNIE] FC Barcelona nie pozyska zimą Erica Garcíi [OFICJALNIE] Podolski szykuje się do letniej przeprowadzki. Jeszcze nie Górnik Zabrze 😆 Podolski szykuje się do letniej przeprowadzki. Jeszcze nie Górnik Zabrze 😆 Wisła Kraków: Mateusz Młyński pierwszym letnim nabytkiem [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Mateusz Młyński pierwszym letnim nabytkiem [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Wayne Rooney zakończył karierę piłkarską i został pełnoprawnym menedżerem OFICJALNIE: Wayne Rooney zakończył karierę piłkarską i został pełnoprawnym menedżerem Pochettino najlepiej opłacanym trenerem w historii PSG Pochettino najlepiej opłacanym trenerem w historii PSG Ekstraklasa: Bejger zamelduje się w Polsce. Transfer definitywny z Manchesteru United Ekstraklasa: Bejger zamelduje się w Polsce. Transfer definitywny z Manchesteru United

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy