Tymoteusz Puchacz z nową opcją na zimę. Szansa na następne mistrzostwo kraju

Tymoteusz Puchacz z nową opcją na zimę. Szansa na następne mistrzostwo kraju fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Meczyki.pl

Tymoteusz Puchacz z Unionu Berlin znalazł się na celowniku Panathinaikosu - uważa Tomasz Włodarczyk z Meczyki.pl.

Dwunastokrotny reprezentant Polski zabiegał latem o opuszczenie Unionu Berlin przynajmniej do połowy trwającego sezonu, by zwiększyć swoje szanse na udział w Mistrzostwach Świata.

W pewnym momencie wydawało się, że niemiecki klub nie będzie robił problemów wychowankowi Lecha Poznań i zgodzi się nawet na to, żeby ten wrócił do ekipy z województwa wielkopolskiego.

Takiemu rozwiązaniu sprzeciwił się jednak trener Urs Fischer, który nie stawiał wcześniej na Tymoteusza Puchacza. Takie podejście szwajcarskiego szkoleniowca wskazywało na możliwą zmianę jego nastawienia.

Nic takiego jednak nie nastąpiło, ponieważ blisko 24-letni zawodnik pojawił się tylko trzykrotnie na boisku w rundzie jesiennej, co nie okazało się wystarczające do tego, by pojechał na mundial do Kataru.

Utrata szansy udział w tym wielkim turnieju nie zmieniła nastawienia defensora do chęci zmiany otoczenia i powrotu do regularnych występów, co pokazały doniesienia Gianluki Di Marzio o pojawieniu się zainteresowania usługami Polaka ze strony Venezii.

Tych informacji nie potwierdza Tomasz Włodarczyk z Meczyki.pl, ale uważa za to, że chęć nawiązania współpracy z Puchaczem przejawia aktualny lider greckiej ekstraklasy - Panathinaikos.

W tej sytuacji nie da się ukryć, że zdecydowanie lepszą opcją sportową dla lewego obrońcy jest zespół z Aten, niż drużyna walcząca obecnie o utrzymanie w Serie B.

Włodarczyk podkreśla, że w przypadku ewentualnej przeprowadzki blisko 24-letniego zawodnika do Aten wchodziłoby w grę wypożyczenie z opcją wykupu.

Sprawy nie nabrały na tym polu jeszcze tempa, ale wkrótce może to się zmienić. Wówczas defensor stanąłby przed szansą powtórzenia manewru z poprzedniego sezonu, kiedy to trafił tymczasowo do Trabzonsporu i sięgnął z nim po mistrzostwo Turcji.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Chelsea finalizuje pierwszy DUŻY transfer letniego okna Chelsea finalizuje pierwszy DUŻY transfer letniego okna OFICJALNIE: Eden Hazard odchodzi z Realu Madryt OFICJALNIE: Eden Hazard odchodzi z Realu Madryt OFICJALNIE: Ruch Chorzów wraca do Ekstraklasy! OFICJALNIE: Ruch Chorzów wraca do Ekstraklasy! OFICJALNIE: Lionel Messi odchodzi z PSG OFICJALNIE: Lionel Messi odchodzi z PSG Eden Hazard jeszcze nigdy nie był tak blisko opuszczenia Realu Madryt Eden Hazard jeszcze nigdy nie był tak blisko opuszczenia Realu Madryt Zlatan Ibrahimović odchodzi z Milanu Zlatan Ibrahimović odchodzi z Milanu Jacek Magiera wybrał klub. Jest porozumienie Jacek Magiera wybrał klub. Jest porozumienie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy