U-16: Reprezentacja Polski zagra w Mistrzostwach Ameryki Południowej

U-16: Reprezentacja Polski zagra w Mistrzostwach Ameryki Południowej
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: PZPN

Polski Związek Piłki Nożnej potwierdził, że reprezentacja Polski do lat 16 zagra w... Mistrzostwach Ameryki Południowej.

„Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że na wspólne zaproszenie UEFA oraz konfederacji CONMEBOL (Ameryka Południowa), reprezentacja Polski do lat 16 (zawodnicy urodzeni w 2004 roku) weźmie udział w turnieju „Campeonato Suda Americano”, czyli młodzieżowych Mistrzostwach Ameryki Południowej, które odbędą się w dniach 18.11.2019 - 09.12.2019 w Santa Cruz oraz Warnes w Boliwii” - czytamy w komunikacie opublikowanym przez rodzimą federację.

W turnieju zagra w sumie 12 zespołów: 10 z Ameryki Południowej (Argentyna, Boliwia, Brazylia, Chile, Kolumbia, Ekwador, Paragwaj, Peru, Urugwaj i Wenezuela) oraz dwie z Europy. Oprócz Polski zaproszenie otrzymali Belgowie.

Drużyny zostaną podzielone na dwie grupy, w których rywalizacja będzie toczyć się w systemie „każdy z każdym”. Po dwie najlepsze ekipy awansują do półfinałów.

Losowanie grup odbędzie się w październiku. Na razie wiadomo tyle, że w grupie A zagra Boliwia, a w grupie B - Brazylia, które to zespoły są rozstawione.


Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Ederson może opuścić Manchester City! Jest chętny Ederson może opuścić Manchester City! Jest chętny Agent potwierdza zainteresowanie Benjaminem Šeško. Wykluczył jeden kierunek. „Nie zrobi tego. Przynajmniej nie teraz” Agent potwierdza zainteresowanie Benjaminem Šeško. Wykluczył jeden kierunek. „Nie zrobi tego. Przynajmniej nie teraz” Erik Expósito zmieni klub wewnątrz Ekstraklasy?! Legia Warszawa ma konkurenta Erik Expósito zmieni klub wewnątrz Ekstraklasy?! Legia Warszawa ma konkurenta 7 bramek, 10 asyst! Ociera się o reprezentację Polski, chce go Marek Papszun 7 bramek, 10 asyst! Ociera się o reprezentację Polski, chce go Marek Papszun Raków Częstochowa zainteresowany piłkarzem spadkowicza z Ekstraklasy Raków Częstochowa zainteresowany piłkarzem spadkowicza z Ekstraklasy Marek Papszun pobije rekord transferowy Ekstraklasy?! Raków Częstochowa pójdzie vabank Marek Papszun pobije rekord transferowy Ekstraklasy?! Raków Częstochowa pójdzie vabank Marek Papszun trenerem Rakowa Częstochowa. Wielki powrót stał się faktem [OFICJALNIE] Marek Papszun trenerem Rakowa Częstochowa. Wielki powrót stał się faktem [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy