UEFA chce wprowadzić ograniczenia na transfery. Ma konkretny plan

UEFA chce wprowadzić ograniczenia na transfery. Ma konkretny plan fot. OShuma / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: The Times

UEFA podejmie próbę wprowadzenia zmian przy realizacji transferów. Jej celem jest wprowadzenie ograniczeń finansowych dla wszystkich klubów - poinformował Martyn Ziegler z „The Times”.

Wybuch pandemii koronawirusa zastopował zapędy czołowych europejskich zespołów w kontekście wydawania niebotycznych sum na pozyskiwanie i opłacanie nowych piłkarzy.

Niektóre z nich popadły nawet w poważne kłopoty przez swoje wcześniejsze inwestycje, co dawało nadzieję na wyciągnięcie przez poszczególne drużyny wniosków z zaistniałej sytuacji.

Ostatnie ruchy wykonane przez Chelsea w trakcie letniego oraz zimowego okna transferowego wskazują na to, że nic takiego nie nastąpiło.

Dlatego z zamiarem wprowadzenia stosownych ograniczeń nosi się UEFA, o czym poinformował Martyn Ziegler z „The Times”.

Uważa on, że przedstawiciele europejskiego futbolu zdają sobie sprawę, że obowiązujące przepisy Finansowego Fair Play nie zdają egzaminu, więc chcą wprowadzić nowe zasady, ustalające maksymalne kwoty, które poszczególne zespoły mogą przeznaczyć na realizację planów transferowych.

Możliwe wydatki byłyby wyliczane na podstawie procentu z tytułu przychodów danego klubu.

UEFA liczy na szybkie przeforsowanie tego projektu, co skutkowałoby jego wprowadzeniem jeszcze w tym roku. Wówczas drużyny mogłyby przeznaczyć maksymalnie 90 procent z sumy osiągniętych przychodów na przeprowadzenie transakcji i utrzymanie danych graczy.

W kolejnych latach limit byłby zaostrzany do poziomu 70 procent kwoty przychodów w 2025 roku.

Wprowadzenie takich zasad uderzyłoby najmocniej w ekipy z Premier League, gdzie nawet średniacy potrafią rywalizować o poszczególnych piłkarzy z zespołami z europejskiej czołówki mieszczącej się poza Anglią.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] 400 złotych bonusu za bramkę Legii Warszawa lub Rakowa Częstochowa 400 złotych bonusu za bramkę Legii Warszawa lub Rakowa Częstochowa Lionel Messi uderza w PSG: Byłem jedyny Lionel Messi uderza w PSG: Byłem jedyny Nie tylko Marcin Bułka. W Nicei rośnie już trzeci polski bramkarz Nie tylko Marcin Bułka. W Nicei rośnie już trzeci polski bramkarz Michał Probierz „ożywi” gwiazdę poprzedniego sezonu? Na powołanie czeka od ponad dwóch lat Michał Probierz „ożywi” gwiazdę poprzedniego sezonu? Na powołanie czeka od ponad dwóch lat Talent z Ekstraklasy liczy po cichu na debiutanckie powołanie. „Pasuję do stylu Michała Probierza” Talent z Ekstraklasy liczy po cichu na debiutanckie powołanie. „Pasuję do stylu Michała Probierza” Harry Kane wskazał, na jakim zawodniku się wzoruje. Zaskakujący wybór Harry Kane wskazał, na jakim zawodniku się wzoruje. Zaskakujący wybór Kamil Glik wbija szpilę w Roberta Lewandowskiego. „Jego metoda nie wypaliła. Ja tak nie robiłem” Kamil Glik wbija szpilę w Roberta Lewandowskiego. „Jego metoda nie wypaliła. Ja tak nie robiłem”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy