UEFA: Dokonanie pięciu zmian w meczu nadal możliwe [OFICJALNIE]

UEFA: Dokonanie pięciu zmian w meczu nadal możliwe [OFICJALNIE]
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: UEFA

Komitet Wykonawczy UEFA zatwierdził regulamin, który dotyczy rozgrywania spotkań nie tylko pod egidą UEFA, ale tych organizowanych przez FIFA w Europie. Jedna z najważniejszych informacji to podtrzymanie decyzji o możliwości dokonania pięciu roszad w trakcie zawodów.

Przepis dający trenerom większe pole manewru został wprowadzony wraz z powrotem piłkarzy na boiska po wystąpieniu pandemii koronawirusa. W końcówce poprzedniego sezonu najważniejsze podmioty piłkarskie postanowiły przedłużyć czas na wykorzystywanie tej możliwości.

Nie wszyscy z tego skorzystali, gdyż w Anglii kluby zagłosowały za powrotem do trzech zmian i tym sposobem w Premier League właśnie tylu zawodników może pojawić się z ławki rezerwowych. Już wiemy, że w rozgrywkach organizowanych przez UEFA pięć roszad nadal będzie miało rację bytu.

Pomysł ten zatwierdził już Komitet Wykonawczy, potwierdzając znalezienie się odpowiedniego zapisu w regulaminach dotyczących spotkań Ligi Mistrzów, Ligi Europy, UEFA Youth League, Ligi Narodów, eliminacji do EURO kobiet, ale i europejskich meczów eliminacyjnych do mundialu w 2022 roku. Kadry meczowe będą liczyć nie 18, a 23 członków.

Spotkanie w Budapeszcie przyniosło również stworzenie protokołu koronawirusowego. W Lidze Mistrzów i Lidze Europy fazy grupowe muszą zostać rozegrane maksymalnie do 28 stycznia 2021 roku. Jeśli z jakiegoś powodu klubowi nie uda się zorganizować meczu do tego terminu, UEFA przyzna walkower.

Aby pojedynek doszedł do skutku, zespół musi mieć do dyspozycji przynajmniej 13 graczy z Listy A, w tym bramkarza. Gdyby kraj zabronił rozegrania spotkania, to obowiązkiem gospodarza jest znalezienie alternatywnego miejsca wśród pozostałych 54 krajów członkowskich. Podobnie sytuacja wygląda, gdy to goście nie mogą dotrzeć na miejsce.

Jednocześnie Europejska Unia Piłkarska poinformowała, że turniej finałowy Ligi Narodów odbędzie się w dniach 6-10 października 2021 roku we Włoszech, Polsce lub Holandii. Nieco wcześniej będziemy świadkami EURO 2020 (11 czerwca-11 lipca).

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych OFICJALNIE: Kadra olimpijskiej reprezentacji Brazylii naszpikowana gwiazdkami OFICJALNIE: Kadra olimpijskiej reprezentacji Brazylii naszpikowana gwiazdkami Chelsea: Dlatego Čech został włączony do kadry „The Blues” Chelsea: Dlatego Čech został włączony do kadry „The Blues” Gerrard: To najpiękniejsza bramka, jaką kiedykolwiek widziałem na żywo [WIDEO] Gerrard: To najpiękniejsza bramka, jaką kiedykolwiek widziałem na żywo [WIDEO] Bilić komentuję sytuację Grosickiego: Współczuję mu... Bilić komentuję sytuację Grosickiego: Współczuję mu... Jović z poważnym problemami. Grozi mu pół roku więzienia Jović z poważnym problemami. Grozi mu pół roku więzienia Liga Europy: Piłkarz Hoffenheim został zmieniony w przerwie, bo jego żona zaczęła rodzić Liga Europy: Piłkarz Hoffenheim został zmieniony w przerwie, bo jego żona zaczęła rodzić Real Madryt: Dwóch potencjalnych następców Zidane'a [AS] Real Madryt: Dwóch potencjalnych następców Zidane'a [AS]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy