UEFA odpowiada na Superligę. Jeszcze dzisiaj nowy format Ligi Mistrzów!

UEFA odpowiada na Superligę. Jeszcze dzisiaj nowy format Ligi Mistrzów! fot. FotoPyK
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Marca

UEFA bierze się do działania w związku z doniesieniami o Superlidze. Jeszcze dziś ogłoszony może zostać nowy format Ligi Mistrzów.

W siedzibach UEFA mamy dziś nie lada zamieszanie. 12 klubów wyłamało się i założyło Superligę, a za nimi mają pójść jeszcze trzy kolejne, jak na razie nieznane ekipy. Dla europejskiej konfederacji piłkarskiej to nie lada cios, zwłaszcza, że Superliga ma w swoim zamyśle uderzać właśnie w Ligę Mistrzów, a nie krajowe rozgrywki. Właśnie dlatego oficjele chcą działać jak najszybciej.

Plany na Superligę zostały już oficjalnie potwierdzone, a fakt ten nastąpił niedługo przed ogłoszeniem ostatecznych decyzji w kwestii zmiany formatu Champions League. UEFA przyspiesza jednak działania i już teraz odbywa się kluczowe spotkanie pomiędzy działaczami konfederacji, lig oraz klubów.

Jak przekazuje José Félix Díaz z dziennika „Marca”, właśnie na tym spotkaniu decydenci mają ogłosić oficjalnie zmiany, które wejdą w życie od 2024 roku. Te nie mają się różnić szczególnie od wcześniejszych spekulacji - Liga Mistrzów ma zostać rozszerzona do 36 klubów, z których każdy rozegra co najmniej dziesięć spotkań. W ten sposób UEFA planuje zwiększyć gwarantowane przychody dla drużyn. Wygląda jednak na to, że do największych taki format nie przemówił.

12 klubów założycielskich wystąpiło już z Europejskiego Stowarzyszenia Klubów. Pod znakiem zapytania stoi ich udział w przyszłorocznej edycji Ligi Mistrzów, a nawet dokończenie aktualnych rozgrywek.

Superliga to temat, który rozwija się z minuty na minutę. Na pytania z nim związane odpowiadamy w naszej ściągawce. Zapraszamy również do naszej RELACJI NA ŻYWO.

Więcej na temat: UEFA Liga Mistrzów Superliga

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Legia Warszawa pożegnała sześciu piłkarzy [OFICJALNIE] Legia Warszawa pożegnała sześciu piłkarzy [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Cracovia - Warta Poznań Ekstraklasa: Składy na Cracovia - Warta Poznań Ekstraklasa: Składy na Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk. Jest debiutant Ekstraklasa: Składy na Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk. Jest debiutant Legia Warszawa - Podbeskidzie Bielsko Biała. Znamy składy na mecz Ekstraklasy Legia Warszawa - Podbeskidzie Bielsko Biała. Znamy składy na mecz Ekstraklasy Ekstraklasa: Składy na Pogoń Szczecin - Raków Częstochowa Ekstraklasa: Składy na Pogoń Szczecin - Raków Częstochowa Wisła Kraków kończy sezon meczem z Piastem Gliwice: Znamy składy Wisła Kraków kończy sezon meczem z Piastem Gliwice: Znamy składy Ekstraklasa: Składy na Śląsk Wrocław - Stal Mielec Ekstraklasa: Składy na Śląsk Wrocław - Stal Mielec

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy