UEFA odpowiada na Superligę. Jeszcze dzisiaj nowy format Ligi Mistrzów!

UEFA odpowiada na Superligę. Jeszcze dzisiaj nowy format Ligi Mistrzów! fot. FotoPyK
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Marca

UEFA bierze się do działania w związku z doniesieniami o Superlidze. Jeszcze dziś ogłoszony może zostać nowy format Ligi Mistrzów.

W siedzibach UEFA mamy dziś nie lada zamieszanie. 12 klubów wyłamało się i założyło Superligę, a za nimi mają pójść jeszcze trzy kolejne, jak na razie nieznane ekipy. Dla europejskiej konfederacji piłkarskiej to nie lada cios, zwłaszcza, że Superliga ma w swoim zamyśle uderzać właśnie w Ligę Mistrzów, a nie krajowe rozgrywki. Właśnie dlatego oficjele chcą działać jak najszybciej.

Plany na Superligę zostały już oficjalnie potwierdzone, a fakt ten nastąpił niedługo przed ogłoszeniem ostatecznych decyzji w kwestii zmiany formatu Champions League. UEFA przyspiesza jednak działania i już teraz odbywa się kluczowe spotkanie pomiędzy działaczami konfederacji, lig oraz klubów.

Jak przekazuje José Félix Díaz z dziennika „Marca”, właśnie na tym spotkaniu decydenci mają ogłosić oficjalnie zmiany, które wejdą w życie od 2024 roku. Te nie mają się różnić szczególnie od wcześniejszych spekulacji - Liga Mistrzów ma zostać rozszerzona do 36 klubów, z których każdy rozegra co najmniej dziesięć spotkań. W ten sposób UEFA planuje zwiększyć gwarantowane przychody dla drużyn. Wygląda jednak na to, że do największych taki format nie przemówił.

12 klubów założycielskich wystąpiło już z Europejskiego Stowarzyszenia Klubów. Pod znakiem zapytania stoi ich udział w przyszłorocznej edycji Ligi Mistrzów, a nawet dokończenie aktualnych rozgrywek.

Superliga to temat, który rozwija się z minuty na minutę. Na pytania z nim związane odpowiadamy w naszej ściągawce. Zapraszamy również do naszej RELACJI NA ŻYWO.

Więcej na temat: UEFA Liga Mistrzów Superliga

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Legia Warszawa: Mateusz Wieteska na radarze Paulo Sousy Legia Warszawa: Mateusz Wieteska na radarze Paulo Sousy Nathan Aké ze specjalną dedykacją. Jego ojciec zmarł kilka minut po strzelonej przez niego bramce Nathan Aké ze specjalną dedykacją. Jego ojciec zmarł kilka minut po strzelonej przez niego bramce OFICJALNIE: Stefan Majewski odszedł z Polskiego Związku Piłki Nożnej OFICJALNIE: Stefan Majewski odszedł z Polskiego Związku Piłki Nożnej POTWIERDZONE: Bartosz Białkowski mógł tego lata wrócić do Polski POTWIERDZONE: Bartosz Białkowski mógł tego lata wrócić do Polski OFICJALNIE: Daniel Chima Chukwu znalazł nowy klub OFICJALNIE: Daniel Chima Chukwu znalazł nowy klub Arsenal i Jack Wilshere otwarci na współpracę. Anglik odratuje karierę? Arsenal i Jack Wilshere otwarci na współpracę. Anglik odratuje karierę? Wielki powrót Achrafa Hakimiego?! Antonio Conte ujawnił cel zawodnika PSG Wielki powrót Achrafa Hakimiego?! Antonio Conte ujawnił cel zawodnika PSG

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy