UEFA rozpoczyna postępowanie dyscyplinarne przeciwko Ondrejowi Kudeli i Glenowi Kamarze po ich kłótni w meczu Ligi Europy [OFICJALNIE]

UEFA rozpoczyna postępowanie dyscyplinarne przeciwko Ondrejowi Kudeli i Glenowi Kamarze po ich kłótni w meczu Ligi Europy [OFICJALNIE] fot. OShuma / Shutterstock.com
Redakcja
Redakcja
Źródło: UEFA | BBC

Mecz pomiędzy Rangers FC a Slavią Praga z zeszłego miesiąca został zapamiętany głównie ze sprzeczki Ondreja Kudeli i Glena Kamary, podczas której ten pierwszy miał rzekomo obrazić Fina na tle rasowym. UEFA bada tę sprawę.

Choć wciąż nie wiadomo, co dokładnie Kudela powiedział pomocnikowi Rangers, Czech został już zawieszony na pierwszy ćwierćfinałowy mecz Ligi Europy przeciwko Arsenalowi. Inna sprawa, że i tak by w nim nie zagrał, ponieważ, jak poinformował asystent trenera Slavii Zdenek Houstecky, Koudelę z tego starcia tak czy siak wykluczyłaby choroba.

Jednak UEFA, prowadząc dochodzenie w sprawie meczu Rangers ze Slavią, nie skupia się tylko na piłkarzu mistrza Czech. Europejska Federacja Piłkarska rozpoczęła również postępowanie dyscyplinarne przeciwko Glenowi Kamarze z Rangers. Wszystko dlatego, że Kudela twierdzi, iż Kamara zaatakował go po meczu.

Zresztą Slavia złożyła własną oficjalną skargę do szkockiej policji za pośrednictwem czeskiej ambasady w Londynie. Szkocka policja, podobnie jak UEFA, prowadzi dochodzenie w sprawie obu incydentów.

Prawnik Kamary, Aamer Anwar, skrytykował działania UEFA, określając zawieszenie - które wyklucza Kudelę z pierwszego meczu ćwierćfinałowego Ligi Europy przeciwko Arsenalowi - jako „tokenizm” (symboliczne, ale i niemające większego wpływu na rzeczywistość działanie wspierające mniejszość).

Slavia Praga potwierdziła we wtorek po południu, że otrzymała raport od UEFA, w którym znajdują się propozycje dalszych środków dyscyplinarnych wobec Kudeli i Kamary. Incydent został skierowany do Komisji Kontroli, Etyki i Dyscypliny UEFA, która teraz oceni dowody i stwierdzi czy doszło do zniewagi związanej z rasizmem.

MICHAŁ NIKLAS

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Real Madryt: Luka Modrić z nową umową [POTWIERDZONE] Real Madryt: Luka Modrić z nową umową [POTWIERDZONE] Paratici do przeciwników Superligi: Ja nie wdawałbym się w dywagacje z lekarzem na temat medycyny Paratici do przeciwników Superligi: Ja nie wdawałbym się w dywagacje z lekarzem na temat medycyny Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Manchester United: Joel Glazer napisał list do kibiców „Czerwonych Diabłów” Manchester United: Joel Glazer napisał list do kibiców „Czerwonych Diabłów” EURO 2020: UEFA wyznaczyła sędziów głównych [OFICJALNIE] EURO 2020: UEFA wyznaczyła sędziów głównych [OFICJALNIE] Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy