UEFA szykuje się na wojnę z organizatorami Superligi. Może domagać się nawet 60 miliardów euro odszkodowania

UEFA szykuje się na wojnę z organizatorami Superligi. Może domagać się nawet 60 miliardów euro odszkodowania fot. Shutterstock
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: La Gazzetta dello Sport

Unia Europejskich Związków Piłkarskich zamierza użyć wszelkich środków do zablokowania możliwości utworzenia Superligi i jest gotowa pójść ze zwolennikami tego projektu na sądową wojnę o nawet 60 miliardów euro - poinformował „La Gazzetta dello Sport”.

Przedstawiciele UEFA prowadzili w minionych miesiącach szeroko zakrojone konsultacje z różnymi organizacjami oraz zespołami na temat zreformowania rozgrywek Ligi Mistrzów.

Wielu ekspertów oraz dziennikarzy przekonuje, że główne aspekty dotyczące zmiany formatu najbardziej prestiżowych rozgrywek klubowych na Starym Kontynencie zostały już omówione i zatwierdzone, dlatego kwestią dni jest opublikowanie oficjalnego komunikatu w tej sprawie.

Obecnie dużo na to wskazuje, że takie ekipy jak Manchester United, Liverpool, Manchester City, Arsenal, Chelsea, Tottenham, FC Barcelona, Real Madryt, Atlético Madryt, Inter Mediolan, AC Milan oraz Juventus nie są zadowolone z wypracowanego konsensusu i dlatego miały zdecydować się na powołanie do życia szeroko komentowanej wcześniej Superligi.

Unia Europejskich Związków Piłkarskich zareagowała bardzo szybko na medialne wieści publikując stosowny komunikat, w którym otwarcie skrytykowała wymienione wyżej drużyny za wykonanie kroków zmierzających do utworzenia konkurencyjnych zmagań i zapowiedziała podjęcie stosownych kroków natury sportowej oraz prawnej, aby zablokować ten proceder.

Dziennikarze „La Gazzetta dello Sport” informują ponadto, że jeżeli działania podjęte przez UEFA okażą się niewystarczające, to wówczas złoży ona stosowny pozew do sądu przeciwko twórcom Superligi i będzie domagała się od nich uzyskania odszkodowania w wysokości 50-60 miliardów euro.

Wytoczenie takich dział przeciwko dwunastu wspomnianym klubom mogłoby doprowadzić nawet do ich bankructwa i definitywnego końca bogatej historii angielskich, hiszpańskich oraz włoskich drużyn.

***

Dwóch gigantów nie popiera utworzenia Superligi

Więcej na temat: Superliga UEFA Hiszpania Anglia Włochy

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Nie tylko Legia Warszawa. Już trzy polskie kluby chcą Bogusza Nie tylko Legia Warszawa. Już trzy polskie kluby chcą Bogusza Paulinho bliski powrotu do Europy Paulinho bliski powrotu do Europy Ricardo Sá Pinto znów do wzięcia. Portugalczyk rezygnuje z pracy w Turcji [OFICJALNIE] Ricardo Sá Pinto znów do wzięcia. Portugalczyk rezygnuje z pracy w Turcji [OFICJALNIE] Real Madryt: Florentino Pérez gra w swoją grę w sprawie Mbappé Real Madryt: Florentino Pérez gra w swoją grę w sprawie Mbappé Gianni Infantino proponuje zmiany na rynku transferowym Gianni Infantino proponuje zmiany na rynku transferowym Filip Kostić może odejść z Eintrachtu Frankfurt. Hitowy transfer na widoku Filip Kostić może odejść z Eintrachtu Frankfurt. Hitowy transfer na widoku Zé Roberto o Neymarze: Brakuje mu konsekwencji. Vinícius jest obecnie lepszy Zé Roberto o Neymarze: Brakuje mu konsekwencji. Vinícius jest obecnie lepszy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy