UEFA traci cierpliwość. Wszczęto postępowanie dyscyplinarne przeciwko Realowi Madryt, Barcelonie i Juventusowi [OFICJALNIE]

UEFA traci cierpliwość. Wszczęto postępowanie dyscyplinarne przeciwko Realowi Madryt, Barcelonie i Juventusowi [OFICJALNIE]
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: UEFA

UEFA ma już dość czekania na wyjście z Superligi przez Real Madryt, Barcelonę oraz Juventus i wszczyna postępowanie dyscyplinarne przeciwko wymienionym klubom.

Przedstawiciele futbolu na Starym Kontynencie osiągnęli porozumienie i wyciągnęli konsekwencje wobec dziewięciu z dwunastu zespołów zaangażowanych w utworzenie Superligi.

Z kolei pozostałe trzy drużyny w postaci Realu Madryt, Barcelony i Juventusu pozostały w dalszym ciągu niewzruszone i wciąż nie zrezygnowały z pomysłu powołania do życia wspomnianych rozgrywek.

UEFA liczyła jeszcze na wykonanie stosownego kroku przez wymienione kluby, ale zamiast tego otrzymała z ich strony komunikat o utrzymaniu w mocy wcześniejszych ustaleń oraz chęci podjęcia dialogu na ten temat z europejską centrala.

Ta nie zamierza wchodzić jednak w żadne dyskusje odnośnie Superligi i w związku z tym postanowiła wszcząć postępowanie dyscyplinarne wobec dwóch hiszpańskich i włoskiego zespołu.

„Zgodnie z Artykułem 31 (4) Regulaminu Dyscyplinarnego UEFA, Inspektorzy do spraw Etyki i Dyscypliny UEFA zostali dzisiaj wyznaczeni do przeprowadzenia dochodzenia dyscyplinarnego w sprawie potencjalnego naruszenia ram prawnych UEFA przez Real Madryt, Barcelonę i Juventus w związku z tak zwanym projektem Superligi. Dalsze informacje w tej sprawie zostaną udostępnione w odpowiednim czasie” - czytamy w opublikowanym oświadczeniu.

Unia Europejskich Związków Piłkarskich już wcześniej otwarcie groziła wymienionej trójce wymierzeniem wysokich kar finansowych oraz wykluczeniem nawet na dwa lata z rywalizacji w pucharach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE] Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE] Górnik Zabrze: Torcida z komunikatem. „Kto kibica nie szanuje, temu w d… cztery ch…” Górnik Zabrze: Torcida z komunikatem. „Kto kibica nie szanuje, temu w d… cztery ch…” Leon Bailey odchodzi z Bayeru. Kluby doszły do porozumienia [OFICJALNIE] Leon Bailey odchodzi z Bayeru. Kluby doszły do porozumienia [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Wisła Kraków [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Wisła Kraków [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Mateusz Lis blisko odejścia z klubu Wisła Kraków: Mateusz Lis blisko odejścia z klubu Tokio 2020: Wszystkie ćwierćfinały rozegrane. Znamy pary półfinałowe turnieju olimpijskiego Tokio 2020: Wszystkie ćwierćfinały rozegrane. Znamy pary półfinałowe turnieju olimpijskiego

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy