UEFA: Wybrano gospodarzy finałów europejskich pucharów

UEFA: Wybrano gospodarzy finałów europejskich pucharów
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: UEFA

Podczas posiedzenia Komitetu Wykonawczego UEFA podjęto decyzję o przyznaniu miana gospodarza meczu finałowego Ligi Europy w sezonie 2021/2022 Puskas Arenie w Budapeszcie. Poznaliśmy również miejsce rozegrania finałów innych rozgrywek, w tym Superpucharu Europy.

Tegoroczny finał młodszego brata Ligi Mistrzów odbędzie się na Stadionie Energa Gdańsk, z kolei za rok rolę gospodarza pełnić będzie Estadio Ramón Sánchez Pizjuán. Wiemy już także, że w sezonie 2021/2022 finał Ligi Europy zostanie przeniesiony do Węgier, a konkretnie do Budapesztu, na tamtejszą Puskas Arenę.

Wyjaśniła się również kwestia organizacji dwóch kolejnych edycji Superpucharu Europy. W 2022 roku tego zaszczytu dostąpią Helsinki (Finlandia), a rok później Kazań (Rosja).

Z punktu polskiego kibica najbardziej interesujące były decyzje dotyczące wyznaczenia gospodarzy meczów finałowych w Lidze Mistrzyń. Nie tak dawno spekulowano bowiem, że UEFA w tej sprawie może uśmiechnąć się do Polski. Tak jednak nie było.

Postawiono za to na o wiele bardziej pozytywnie nastawione do kobiecej piłki Turyn (2022 rok) oraz Eindhoven (2023 rok).

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych OFICJALNIE: Domowa koszulka Manchesteru United na nowy sezon [FOTO] OFICJALNIE: Domowa koszulka Manchesteru United na nowy sezon [FOTO] Liga Mistrzów 2020/2021: Znamy już 24 uczestników fazy grupowej Liga Mistrzów 2020/2021: Znamy już 24 uczestników fazy grupowej W Hiszpanii zostanie dograny sezon drugiej ligi. OFICJALNIE: Deportivo - Fuenlabrada już w środę W Hiszpanii zostanie dograny sezon drugiej ligi. OFICJALNIE: Deportivo - Fuenlabrada już w środę OFICJALNIE: Patryk Lipski w Piaście Gliwice OFICJALNIE: Patryk Lipski w Piaście Gliwice Manchester United: Alexis Sánchez definitywnie żegna się z klubem Manchester United: Alexis Sánchez definitywnie żegna się z klubem FIFA 21: Już nie tylko Piemonte Calcio. Roma FC dołącza do rywalizacji FIFA 21: Już nie tylko Piemonte Calcio. Roma FC dołącza do rywalizacji OFICJALNIE: Alex Sobczyk w Górniku Zabrze OFICJALNIE: Alex Sobczyk w Górniku Zabrze

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy