UEFA: Wybrano gospodarzy finałów europejskich pucharów

UEFA: Wybrano gospodarzy finałów europejskich pucharów
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: UEFA

Podczas posiedzenia Komitetu Wykonawczego UEFA podjęto decyzję o przyznaniu miana gospodarza meczu finałowego Ligi Europy w sezonie 2021/2022 Puskas Arenie w Budapeszcie. Poznaliśmy również miejsce rozegrania finałów innych rozgrywek, w tym Superpucharu Europy.

Tegoroczny finał młodszego brata Ligi Mistrzów odbędzie się na Stadionie Energa Gdańsk, z kolei za rok rolę gospodarza pełnić będzie Estadio Ramón Sánchez Pizjuán. Wiemy już także, że w sezonie 2021/2022 finał Ligi Europy zostanie przeniesiony do Węgier, a konkretnie do Budapesztu, na tamtejszą Puskas Arenę.

Wyjaśniła się również kwestia organizacji dwóch kolejnych edycji Superpucharu Europy. W 2022 roku tego zaszczytu dostąpią Helsinki (Finlandia), a rok później Kazań (Rosja).

Z punktu polskiego kibica najbardziej interesujące były decyzje dotyczące wyznaczenia gospodarzy meczów finałowych w Lidze Mistrzyń. Nie tak dawno spekulowano bowiem, że UEFA w tej sprawie może uśmiechnąć się do Polski. Tak jednak nie było.

Postawiono za to na o wiele bardziej pozytywnie nastawione do kobiecej piłki Turyn (2022 rok) oraz Eindhoven (2023 rok).

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk N'Golo Kante pozwany na blisko cztery miliony euro N'Golo Kante pozwany na blisko cztery miliony euro Serie A: Nietypowy termin letniego okna transferowego Serie A: Nietypowy termin letniego okna transferowego Dramat Rafała Wolskiego. Po raz TRZECI zerwał więzadła krzyżowe Dramat Rafała Wolskiego. Po raz TRZECI zerwał więzadła krzyżowe PSG: Wszystko jasne! Definitywny transfer Icardiego PSG: Wszystko jasne! Definitywny transfer Icardiego Powroty, powroty, powroty, czyli kiedy ruszają piłkarskie ligi w Europie Powroty, powroty, powroty, czyli kiedy ruszają piłkarskie ligi w Europie Forbes: 100 najlepiej zarabiających sportowców świata. 14 piłkarzy na liście Forbes: 100 najlepiej zarabiających sportowców świata. 14 piłkarzy na liście Arbiter międzynarodowy Slavko Vinčić trafił do aresztu. Wpadł podczas obławy bośniackiej policji Arbiter międzynarodowy Slavko Vinčić trafił do aresztu. Wpadł podczas obławy bośniackiej policji

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy