UEFA wyznaczyła sędziów na finały Ligi Europy i Ligi Mistrzów

UEFA wyznaczyła sędziów na finały Ligi Europy i Ligi Mistrzów
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: UEFA

W najbliższy piątek oraz niedzielę poznamy triumfatorów odpowiednio Ligi Europy i Ligi Mistrzów. UEFA poinformowała już, kto poprowadzi oba spotkania.

Półfinały Ligi Europy różniły się od siebie diametralnie. Manchester United, choć przez dużą część zawodów zdominował Sevillę, to odpadł z rozgrywek po porażce w stosunku 1:2. W drugim starciu Inter Mediolan nie dał szans Szachtarowi Donieck, demolując rywala aż 5:0.

Te rozstrzygnięcia sprawiły, że w piątek o godzinie 21:00 będziemy świadkami hiszpańsko-włoskiego finału. W zawodach obok piłkarzy na boisku ujrzymy Danny’ego Makkelie, który został wyznaczony przez UEFA na pierwszego arbitra. Holendrowi sekundować będą sędziowie liniowi Mario Diks i Hessel Steegstra.

Należy odnotować, że w spotkaniu kończącym oficjalnie sezon 2019/2020 w Lidze Europy będziemy mieć polski akcent. Jednym z asystentów arbitra VAR (Jochem Kamphuis) jest bowiem Paweł Gil.

Dwa dni później o tej samej porze zostanie rozegrany finał Ligi Mistrzów, do którego stosunkowo łatwą drogę mieli Bayern Monachium oraz Paris Saint-Germain. Obie ekipy wygrały zgodnie po 3:0, odprawiając z kwitkiem odpowiednio Olympique Lyon oraz RB Lipsk. Teraz zmierzą się ze sobą, a o przestrzeganie przepisów zadba Daniele Orsato wspierany przez Lorenzo Manganellego i Alessandro Giallatiniego (sędziowie liniowi), jak również arbitra VAR - Massimiliano Irratiego.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Legia Warszawa: Mateusz Wieteska na radarze Paulo Sousy Legia Warszawa: Mateusz Wieteska na radarze Paulo Sousy Nathan Aké ze specjalną dedykacją. Jego ojciec zmarł kilka minut po strzelonej przez niego bramce Nathan Aké ze specjalną dedykacją. Jego ojciec zmarł kilka minut po strzelonej przez niego bramce OFICJALNIE: Stefan Majewski odszedł z Polskiego Związku Piłki Nożnej OFICJALNIE: Stefan Majewski odszedł z Polskiego Związku Piłki Nożnej POTWIERDZONE: Bartosz Białkowski mógł tego lata wrócić do Polski POTWIERDZONE: Bartosz Białkowski mógł tego lata wrócić do Polski OFICJALNIE: Daniel Chima Chukwu znalazł nowy klub OFICJALNIE: Daniel Chima Chukwu znalazł nowy klub Arsenal i Jack Wilshere otwarci na współpracę. Anglik odratuje karierę? Arsenal i Jack Wilshere otwarci na współpracę. Anglik odratuje karierę? Wielki powrót Achrafa Hakimiego?! Antonio Conte ujawnił cel zawodnika PSG Wielki powrót Achrafa Hakimiego?! Antonio Conte ujawnił cel zawodnika PSG

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy