UEFA z mocnym oświadczeniem w sprawie zapowiadanego utworzenia Superligi [OFICJALNIE]

UEFA z mocnym oświadczeniem w sprawie zapowiadanego utworzenia Superligi [OFICJALNIE] fot. Jose Breton- Pics Action / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: UEFA

UEFA opublikowała oświadczenie odnoszące się do informacji o planach 12 europejskich klubów chcących stworzyć Superligę.

Europejska centrala piłkarska przygotowała komunikat razem z władzami Premier League, LaLiga i Serie A, a także angielskiej, hiszpańskiej i włoskiej federacji. To zespoły właśnie z tych krajów chcą wystąpić z Ligi Mistrzów i wystartować z nowymi rozgrywkami.

„UEFA, angielska federacja i Premier League, hiszpańska federacja i LaLiga, a także włoska federacja i Serie A dowiedziały się, że kilka klubów z Anglii, Hiszpanii oraz Włoch planuje ogłoszenie nowej, zamkniętej ligi, nazwanej Superligą.

Chcemy podkreślić, że jeśli do tego dojdzie, pozostaniemy zjednoczeni w wysiłku, by powstrzymać ten cyniczny projekt oparty na własnym interesie kilku klubów w czasie, gdy społeczeństwo potrzebuje solidarności bardziej niż kiedykolwiek.

Rozważymy skorzystanie ze wszystkich dostępnych nam środków - na poziomie sportowym, czy sądowym, żeby temu zapobiec. Piłka nożna opiera się na otwartej konkurencji i sportowych zasługach. Nie może być inaczej.

Jak ogłosiła wcześniej FIFA i przynależące do niej konfederacje, kluby, które będzie dotyczyła ta sprawa, otrzymają zakaz gry w jakichkolwiek innych rozgrywkach na poziomie krajowym, europejskim i światowym, a ich zawodnicy mogą zostać pozbawieni możliwości reprezentowania swoich drużyn narodowych.

Dziękujemy klubom z innych krajów, w szczególności z Francji i Niemiec, które odmówiły wzięcia udziału w tym projekcie. Wzywamy wszystkich miłośników piłki nożnej, kibiców i polityków, by włączyli się w walkę z nim” - czytamy w komunikacie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] PSG: Julian Draxler 2024 [OFICJALNIE] PSG: Julian Draxler 2024 [OFICJALNIE] Wisła Kraków żegna się z czterema następnymi zawodnikami [OFICJALNIE] Wisła Kraków żegna się z czterema następnymi zawodnikami [OFICJALNIE] EURO 2020: Mariusz Piekarski, agent Sebastiana Szymańskiego, skomentował jego nieobecność w reprezentacji Polski. Wymowne słowa EURO 2020: Mariusz Piekarski, agent Sebastiana Szymańskiego, skomentował jego nieobecność w reprezentacji Polski. Wymowne słowa Real Madryt: Nawet dziesięciu piłkarzy na sprzedaż. W tym gwiazdy Real Madryt: Nawet dziesięciu piłkarzy na sprzedaż. W tym gwiazdy EURO 2020: Kadra Chorwacji na Mistrzostwa Europy. Jest przedstawiciel Ekstraklasy [OFICJALNIE] EURO 2020: Kadra Chorwacji na Mistrzostwa Europy. Jest przedstawiciel Ekstraklasy [OFICJALNIE] Ricardo Costa, bramkarz drużyny futsalowej, zmarł po uderzeniu piłką w brzuch Ricardo Costa, bramkarz drużyny futsalowej, zmarł po uderzeniu piłką w brzuch Petr Schwarz zmienia klub wewnątrz Ekstraklasy. Zagra w Śląsku Wrocław [OFICJALNIE] Petr Schwarz zmienia klub wewnątrz Ekstraklasy. Zagra w Śląsku Wrocław [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy