UEFA zatwierdziła zmiany w Lidze Mistrzów

UEFA zatwierdziła zmiany w Lidze Mistrzów
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: UEFA

W tym tygodniu swoje rozgrywki wznowią Liga Mistrzów oraz Liga Europy. Dojdzie do tego już z uwzględnieniem zmian organizacyjnych i modyfikacji przepisów gry.

Nim piłkarze wybiegną na boiska, Europejska Unia Piłkarska postanowiła poinformować o zmianach, jakie zaszły w obu turniejach. Przede wszystkim drużyny, wzorem rozgrywek ligowych, będą mogły dokonać pięciu roszad w trakcie meczu. Trenerzy od teraz mają także większe pole manewru, gdyż kadra liczy nie 18 a 23 członków.

Finalnie UEFA pozwoliła na modyfikacje w kwestii listy piłkarzy zgłoszonych do Ligi Mistrzów bądź Ligi Europy, przy czym, aby zgłosić nowego gracza, musiał on być zarejestrowany do rozgrywek krajowych przynajmniej od trzeciego lutego. W efekcie włączenie pozyskanych nie tak dawno zawodników nie wchodziło w grę.

Wreszcie zadecydowano, że po zakończeniu 1/8 finału konta obciążonych żółtymi kartkami zostaną wyczyszczone. To drobna modyfikacja względem poprzednich zasad, gdy dokonywano tego samego dopiero po ćwierćfinałach.

Roberto Rosetti, szef sędziów UEFA, w oddzielnym komunikacie poinformował o zmianach w przepisach gry, które początkowo miały zostać wprowadzone w późniejszym terminie. Przerwa wywołana pandemią koronawirusa sprawiła jednak, że dokonano tego nieco wcześniej, uwzględniając wszystkie rozgrywki sygnowane logo Europejskiej Unii Piłkarskiej.

Kluczową zmiana dotyczy nie brania pod uwagę żółtych karetek otrzymanych podczas regulaminowego czasu gry i dogrywki w serii rzutów karnych. To szczególnie istotne w kwestii bramkarzy, którzy dotychczas, z racji braku pilnowania swojego ustawienia na linii, mogli być ukarani upomnieniem i wyrzuceni z boiska.

Jednocześnie Włoch przekazał, że gdy dojdzie do tego na wcześniejszym etapie zawodów, golkiper za pierwszym razem nie zostanie ukarany, ale już następne złamanie przepisów będzie wiązało się z otrzymaniem kartki.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Wilshere wreszcie znalazł klub. Bez pracodawcy pozostawał od 5 października OFICJALNIE: Wilshere wreszcie znalazł klub. Bez pracodawcy pozostawał od 5 października OFICJALNIE: Fernando Gago rozpoczyna karierę trenerską w wieku 34 lat OFICJALNIE: Fernando Gago rozpoczyna karierę trenerską w wieku 34 lat OFICJALNIE: Drinkwater opuścił Chelsea. Pierwsza zagraniczna przygoda w karierze OFICJALNIE: Drinkwater opuścił Chelsea. Pierwsza zagraniczna przygoda w karierze Reprezentacja Polski: Boniek skomentował zwolnienie Brzęczka Reprezentacja Polski: Boniek skomentował zwolnienie Brzęczka Reprezentacja Polski: Jerzy Brzęczek odchodzi! [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski: Jerzy Brzęczek odchodzi! [OFICJALNIE] Chelsea chce Haalanda już w tym roku. Jest gotowa pobić latem swój rekord transferowy Chelsea chce Haalanda już w tym roku. Jest gotowa pobić latem swój rekord transferowy Karol Świderski łączony z transferem do Serie A Karol Świderski łączony z transferem do Serie A

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy