UEFA zatwierdziła zmiany w Lidze Mistrzów

UEFA zatwierdziła zmiany w Lidze Mistrzów
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: UEFA

W tym tygodniu swoje rozgrywki wznowią Liga Mistrzów oraz Liga Europy. Dojdzie do tego już z uwzględnieniem zmian organizacyjnych i modyfikacji przepisów gry.

Nim piłkarze wybiegną na boiska, Europejska Unia Piłkarska postanowiła poinformować o zmianach, jakie zaszły w obu turniejach. Przede wszystkim drużyny, wzorem rozgrywek ligowych, będą mogły dokonać pięciu roszad w trakcie meczu. Trenerzy od teraz mają także większe pole manewru, gdyż kadra liczy nie 18 a 23 członków.

Finalnie UEFA pozwoliła na modyfikacje w kwestii listy piłkarzy zgłoszonych do Ligi Mistrzów bądź Ligi Europy, przy czym, aby zgłosić nowego gracza, musiał on być zarejestrowany do rozgrywek krajowych przynajmniej od trzeciego lutego. W efekcie włączenie pozyskanych nie tak dawno zawodników nie wchodziło w grę.

Wreszcie zadecydowano, że po zakończeniu 1/8 finału konta obciążonych żółtymi kartkami zostaną wyczyszczone. To drobna modyfikacja względem poprzednich zasad, gdy dokonywano tego samego dopiero po ćwierćfinałach.

Roberto Rosetti, szef sędziów UEFA, w oddzielnym komunikacie poinformował o zmianach w przepisach gry, które początkowo miały zostać wprowadzone w późniejszym terminie. Przerwa wywołana pandemią koronawirusa sprawiła jednak, że dokonano tego nieco wcześniej, uwzględniając wszystkie rozgrywki sygnowane logo Europejskiej Unii Piłkarskiej.

Kluczową zmiana dotyczy nie brania pod uwagę żółtych karetek otrzymanych podczas regulaminowego czasu gry i dogrywki w serii rzutów karnych. To szczególnie istotne w kwestii bramkarzy, którzy dotychczas, z racji braku pilnowania swojego ustawienia na linii, mogli być ukarani upomnieniem i wyrzuceni z boiska.

Jednocześnie Włoch przekazał, że gdy dojdzie do tego na wcześniejszym etapie zawodów, golkiper za pierwszym razem nie zostanie ukarany, ale już następne złamanie przepisów będzie wiązało się z otrzymaniem kartki.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Bayern Monachium z obsesją wygrania Klubowych Mistrzostw Świata Bayern Monachium z obsesją wygrania Klubowych Mistrzostw Świata Milik spotkał się z władzami Napoli. Jest wstępne porozumienie Milik spotkał się z władzami Napoli. Jest wstępne porozumienie AC Milan z dobrymi wiadomościami dla kibiców. Trzy powroty po koronawirusie [OFICJALNIE] AC Milan z dobrymi wiadomościami dla kibiców. Trzy powroty po koronawirusie [OFICJALNIE] Peszko reklamuje… alkomaty. Będzie promował odpowiedzialność za kółkiem Peszko reklamuje… alkomaty. Będzie promował odpowiedzialność za kółkiem Chelsea poluje na utalentowanego defensora. Może przebić transfer Ibrahimovicia Chelsea poluje na utalentowanego defensora. Może przebić transfer Ibrahimovicia Manchester City chce zaoferować za rozchwytywanego pomocnika 40 milionów euro Manchester City chce zaoferować za rozchwytywanego pomocnika 40 milionów euro Liverpool FC: Operacja Van Dijka szansą na jego szybszy powrót Liverpool FC: Operacja Van Dijka szansą na jego szybszy powrót

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy