Układ doskonały. Tottenham i Atalanta finalizują hitowe transfery obrońców

Układ doskonały. Tottenham i Atalanta finalizują hitowe transfery obrońców fot. Dignity 100 / Shutterstock.com
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Gianluca Di Marzio

Tottenham jest już dosłownie o krok od pozyskania Cristiana Romero z Atalanty. Ekipa z Bergamo z kolei finalizuje transfer Meriha Demirala z Juventusu, informuje Gianluca Di Marzio.

Romero i Demiral to może nie największe nazwiska na rynku transferowym, ale ich transfery zapiszą się w historii jako jedne z większych podczas tegorocznego okna. Zgodnie z oczekiwaniami nowy dyrektor sportowy Tottenhamu, Fabio Paratici, zarzucił sieci w poszukiwaniu wzmocnień w dobrze sobie znanej Serie A i udało mu się wywalczyć możliwość sprowadzenia utalentowanego Argentyńczyka.

W ostatnich tygodniach w sprawie następowało wiele zwrotów, lecz ostatecznie udało się osiągnąć porozumienie. Piłkarz przechodzi pierwszą część testów medycznych jeszcze w Bergamo, a przed wylotem do Londynu powstrzymuje go w zasadzie już tylko kwestia przenosin Demirala.

Atalanta postawiła sobie za cel, by najpierw zakontraktować Turka, a dopiero później udostępnić swojego stopera. „Koguty” przystały na takie rozwiązanie, dlatego cierpliwie czekają na rozwój wypadków.

Di Marzio uspokaja jednak, twierdząc, że w sprawie Demirala również wszystko jest już praktycznie dograne. Jego testy medyczne nieco się opóźniły, ale w najbliższym czasie mają dojść do skutku.

Juventus otrzyma za swojego obrońcę około 30 milionów euro, a transfer odbędzie się na zasadzie wypożyczenia z opcją wykupu. Jeśli zaś chodzi o Romero, „Orobicim” udało się wynegocjować cenę 55 milionów euro, w co wliczają się również bonusy. Alfredo Pedullà dodaje, że podstawą będzie suma 50 milionów euro, zaś dodatkowe pięć milionów to właśnie zapisy o dodatkowej zapłacie zależnej od wyników.

16 milionów trafi jednak do „Starej Damy”, której to Atalanta musi jeszcze zapłacić za wykup zawodnika. Na ten moment Romero jest formalnie jedynie wypożyczony do Bergamo.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Edi Andradina wskazał najważniejszych dla siebie i najlepszych trenerów. „Vanderlei Luxemburgo mówił, że jestem gruby” Edi Andradina wskazał najważniejszych dla siebie i najlepszych trenerów. „Vanderlei Luxemburgo mówił, że jestem gruby” Serie A: Składy na Juventus - Sampdoria. Zmiana w bramce [OFICJALNIE] Serie A: Składy na Juventus - Sampdoria. Zmiana w bramce [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Górnik Zabrze [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Górnik Zabrze [OFICJALNIE] Stefano Pioli: Zakażmy wracania z piłką na własną połowę Stefano Pioli: Zakażmy wracania z piłką na własną połowę Mattia Destro strzelił gola z butelką w ręku [WIDEO] Mattia Destro strzelił gola z butelką w ręku [WIDEO] OFICJALNIE: 23-letni Jonathan Diba-Musangu skazany na 24 lata więzienia OFICJALNIE: 23-letni Jonathan Diba-Musangu skazany na 24 lata więzienia OFICJALNIE: Ostre oświadczenie w sprawie meczu CONCACAF League. Wiceprezydent Surinamu ukarany OFICJALNIE: Ostre oświadczenie w sprawie meczu CONCACAF League. Wiceprezydent Surinamu ukarany

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy