Ultimate FIFA Soundtrack: Wybrano najlepsze utwory w historii serii gier FIFA

Ultimate FIFA Soundtrack: Wybrano najlepsze utwory w historii serii gier FIFA fot. Gustavo Preiss / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: EA SPORTS

EA Sports przygotowało specjalną akcję, w której użytkownicy serwisu streamingowego Spotify mogli głosować na najlepsze utwory pojawiające się na przestrzeni lat w odsłonach FIFY. Lista 100 najlepszych piosenk została sfinalizowana, a 40 z nich pojawi się niebawem w najnowszej części gry.

Muzyka w FIFIE od początku pełniła ważną rolę w odbiorze całego produktu. Począwszy od wczesnych lat 2000, seria była znana z tworzenia playlist, których pozycje definiowały różne pokolenia. Prezentowane w niej utwory miały odpowiadać początkowo trendom muzycznym i kulturze czasów, w których dana odsłona debiutowała.

Tak więc, początki popularnego symulatora kojarzą się głównie z żywymi kawałkami rockowymi, przeważnie z Wielkiej Brytanii. Spora zmiana nastąpiła na początku drugiej dekady XXI wieku. Wówczas amerykańska firma stawiała na brzmienia alternatywne z szeroko pojętego gatunku indie. To wtedy produkcja rozpromowała takie zespoły, jak Bastille, Walk The Moon czy Two Door Cinema Club.

Obecnie w grze usłyszymy przeważnie nowoczesne kompozycje, opierające się głównie na elektronice i kwestiach rapowanych. Ten kierunek w kwestii doboru soundtracku nie spotyka się dotychczas z dobrą opinią społeczności.

Jak widać, wachlarz gatunków muzycznych w historii produkcji był naprawdę szeroki. Z tego całego miszmaszu użytkownicy platformy Spotify musieli wybrać 100 najlepszych utworów.

W końcowym zestawieniu znalazło się miejsce dla wielu kultowych perełek, w tym słynne „Song 2” od zespołu Blur, „Kids” od MGMT, „On Top Of The World” autorstwa Imagine Dragons czy w końcu kawałek zmarłego w 2018 roku DJ-a Aviciego - „The Nights”.

EA Sports w końcu zaskoczyło pozytywnie i przygotowało dla graczy najnowszej części niemałą niespodziankę. Część z wyborowej „setki” piosenek, a dokładniej 40 z niej, zawita do FIFY 23 w ramach bezpłatnej aktualizacji związanej z Mistrzostwami Świata w Katarze. Ta zadebiutuje już 9 listopada.

***

Poniżej przedstawiamy kilka, naszym zdaniem, wartych przypomnienia piosenek, które pojawiły się na przestrzeni całej historii popularnej serii:

Blur - Song 2 (FIFA 98)

MGMT - KIDS (FIFA 09)

Peter Bjorn And John - Young Folks (FIFA 08)

BANNERS - Shine A Light (FIFA 16)

Chumbawamba - Tubthumping (FIFA 98)

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FC Barcelona nie rezygnuje z mistrza świata FC Barcelona nie rezygnuje z mistrza świata Manchester United zakręci się w okolicach rekordu transferowego Premier League?! Kosmiczna oferta w przygotowaniu Manchester United zakręci się w okolicach rekordu transferowego Premier League?! Kosmiczna oferta w przygotowaniu Transfery - Relacja na żywo [06/02/2023] Transfery - Relacja na żywo [06/02/2023] Złoty But: Coraz większy ścisk w peletonie goniącym Erlinga Brauta Haalanda [TOP 20] Złoty But: Coraz większy ścisk w peletonie goniącym Erlinga Brauta Haalanda [TOP 20] Pierre-Emerick Aubameyang z zaskakującym powrotem?! Nie chodzi o Barcelonę Pierre-Emerick Aubameyang z zaskakującym powrotem?! Nie chodzi o Barcelonę AS Roma negocjuje sprzedaż Nicolò Zaniolo. Włoch otwarty na transfer AS Roma negocjuje sprzedaż Nicolò Zaniolo. Włoch otwarty na transfer Gonçalo Feio: Prezes Motoru Lublin swoją bojaźliwą postawą utrudnia rozwój klubu Gonçalo Feio: Prezes Motoru Lublin swoją bojaźliwą postawą utrudnia rozwój klubu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy