Ultras Napoli aresztowany. Spowodował śmierć kibica Interu!

Ultras Napoli aresztowany. Spowodował śmierć kibica Interu!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Football Italia

Włoska policja zatrzymała ultrasa Napoli odpowiedzialnego za śmiertelne potrącenie sympatyka Interu Mediolan przed Stadio Giuseppe Meazza w grudniu ubiegłego roku.

Zeszłoroczny mecz pomiędzy oboma utytułowanymi klubami odbył się w cieniu tragedii mającej miejsce tuż przed obiektem „Nerazzurrich”, gdzie  furgonetka z fanami „Partenopei” potrąciła 35-letniego Daniele Belardinellego.

Kibic Interu został natychmiast przewieziony do szpitala, ale doznał na tyle poważny uszkodzeń wewnętrznych, że lekarze nie zdołali uratować jego życia.

Odpowiednie służby rozpoczęły od razu dochodzenie w tej sprawie i po dokładnym zbadaniu okoliczności związanych z tym tragicznym zdarzeniem zatrzymali 39-letniego Fabio Manducę, który został oskarżony o nieumyślne spowodowanie śmierci fana ekipy z Mediolanu.

Warto również wspomnieć, że policja znacznie wcześniej doprowadziła przed obliczę sądu sześciu nożowników podających się za kibiców „Nerazzurrich”, którzy zaatakowali grupę sympatyków Napoli. Jeden z nich z poważnymi ranami brzucha musiał przejść operację.

Więcej na temat: Napoli Inter Mediolan Włochy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy