Umtiti: Musiałem zacząć od nowa. Nie chcę odchodzić z Barcelony

Umtiti: Musiałem zacząć od nowa. Nie chcę odchodzić z Barcelony
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Canal+ I Goal.com

Samuel Umtiti przyznał, że nie zamierza odchodzić z Barcelony.

Odkąd francuski stoper trafił w 2016 roku do Barcelony, z powodu różnych kontuzji opuścił ponad 70 meczów. W tym sezonie Umtiti jeszcze nie pojawił się na murawie wskutek zaległości treningowych.

Na temat odejścia środkowego obrońcy z Camp Nou spekulowało się przez większą część okna. Media przedstawiały wiele scenariuszy, w tym włączenie 26-latka w wymianę lub jego wolny transfer. Wśród klubów zainteresowanych jego pozyskaniem wymieniało się m.in. Olympique Lyon, a więc zespół z którego Umtiti trafił do Katalonii.

- W trakcie okna transferowego wszystko jest możliwe. Lyon to mój klub i moje miasto. To on dał mi możliwość zaistnienia. Były jakieś rozmowy, ale nic konkretnego.

- Będę szczery: Barcelona to Barcelona i nie chcę z niej odchodzić.

- Ostatnie dwa lata były najtrudniejsze w całej mojej dotychczasowej karierze. Momentami miałem dość. Gdy wracałem do pełni sił, łapałem kolejne kontuzje. Nie chodziło tylko o problemy z kolanem, ale o całkowity brak równowagi. Musiałem zacząć od nowa.

- Przestałem jeść mięso, ryby i mleko. Teraz czuję się lepiej. Lepiej śpię. Nigdy nie czułem się tak dobrze fizycznie. Moje ciało również uległo przemianie. Straciłem trzy kilogramy. Wróciłem do zdrowia. Ciężko pracuję i cieszę się tym - przyznał Umtiti.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [05/08/2021] Transfery - Relacja na żywo [05/08/2021] Jack Grealish odchodzi z Aston Villi, czas na testy medyczne. Będzie to największy  w historii transfer wewnątrz Premier League Jack Grealish odchodzi z Aston Villi, czas na testy medyczne. Będzie to największy w historii transfer wewnątrz Premier League Romelu Lukaku podjął decyzję. Czas na powrót do Premier League! Romelu Lukaku podjął decyzję. Czas na powrót do Premier League! Danny Ings z dużym transferem wewnątrz Premier League. Zapowiedź głośnego odejścia [OFICJALNIE] Danny Ings z dużym transferem wewnątrz Premier League. Zapowiedź głośnego odejścia [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Komisja Ligi reaguje na rekordową liczbę czerwonych kartek. PIĘĆ kar dyskwalifikacji [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Komisja Ligi reaguje na rekordową liczbę czerwonych kartek. PIĘĆ kar dyskwalifikacji [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Mariusz Stępiński opuścił Włochy. Czas na nową przygodę OFICJALNIE: Mariusz Stępiński opuścił Włochy. Czas na nową przygodę Filip Jagiełło zmienia klub we Włoszech Filip Jagiełło zmienia klub we Włoszech

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy