Union Berlin zrezygnuje z Tymoteusza Puchacza? Stołeczny zespół celuje w transfer lewego obrońcy

Union Berlin zrezygnuje z Tymoteusza Puchacza? Stołeczny zespół celuje w transfer lewego obrońcy fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Florian Plettenberg

Na celowniku Unionu Berlin znalazł się występujący w barwach PSV Eindhoven Philipp Max - informuje Florian Plettenberg. Może być to zła wiadomość dla Tymoteusza Puchacza.

Latem 2021 roku Tymoteusz Puchacz przeniósł się do Unionu Berlin z Lecha Poznań za dwa i pół miliona euro. Choć w stolicy Niemiec wiązano z nim duże nadzieje, to wielkiej furory tam nie zrobił.

Początkowo trener Urs Fischer dawał mu szanse wyłącznie w Lidze Konferencji Europy, bo był zdania, że 23-latek nie prezentuje poziomu wymaganego na szczeblu Bundesligi.

Wreszcie w zimie reprezentant Polski otrzymał zgodę na wypożyczenie do Trabzonsporu. Tam początkowo grał regularnie, ale później stracił miejsce w składzie, a mistrzowie Turcji nie byli skorzy, by wykupić zawodnika.

Puchacz wraca więc do Berlina, ale wiele wskazuje na to, że nie ma co liczyć na szansę. Jak informuje Florian Plettenberg, działacze piątej siły Bundesligi czynią starania w kierunku sprowadzenia Philippa Maxa.

28-latek jest obecnie związany z PSV Eindhoven, gdzie ma pewny plac. Niewykluczone jednak, że po dwóch latach zdecyduje się na powrót do ojczyzny i zasilenie Unionu.

Jeśli transakcja nie powiedzie się sukcesem, działacze stołecznej ekipy mają plan awaryjny w postaci przedłużenia kontraktu Bastiana Oczipki. Wiele wskazuje więc na to, że szanse na to, by reprezentant Polski zakotwiczył w Bundeslidze, są bliskie zeru.

Max w poprzednim sezonie wystąpił w 48 meczach, a jego dorobek to dwa gole i sześć asyst. Jego umowa z wicemistrzem Holandii obowiązuje do 30 czerwca 2024 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wisła Kraków zrezygnowała z transferu Wisła Kraków zrezygnowała z transferu Puchar Polski: Składy na Piast Gliwice - Raków Częstochowa [OFICJALNIE] Puchar Polski: Składy na Piast Gliwice - Raków Częstochowa [OFICJALNIE] Szpital w Wiśle Kraków. Nowy uraz [OFICJALNIE] Szpital w Wiśle Kraków. Nowy uraz [OFICJALNIE] Nie tylko FC Barcelona. Roberto De Zerbi może być alternatywą dla giganta Nie tylko FC Barcelona. Roberto De Zerbi może być alternatywą dla giganta Cracovia też szuka napastnika. Wiadomo, ile jest w stanie mu zapłacić Cracovia też szuka napastnika. Wiadomo, ile jest w stanie mu zapłacić Michał Probierz pominie 72-krotnego reprezentanta Polski?! Ma nie dostać powołania na marcowe mecze Michał Probierz pominie 72-krotnego reprezentanta Polski?! Ma nie dostać powołania na marcowe mecze To ma być nowy klub Marcela Zylli, który odszedł ze Śląska Wrocław To ma być nowy klub Marcela Zylli, który odszedł ze Śląska Wrocław

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy