Upamecano zdecydowany na odejście z RB Lipsk

Upamecano zdecydowany na odejście z RB Lipsk fot. RB Lipsk
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Sport Bild

Dayot Upamecano jest zdecydowany na opuszczenie szeregów RB Lipsk po zakończeniu obecnego sezonu - uważa „Sport Bild”.

Młodzieżowy reprezentant Francji cieszy się olbrzymim zainteresowaniem ze strony wielu europejskich klubów.

Właściciele RB Lipsk są tego świadomi i dlatego już jakiś czasu temu poczynili stosowne kroki zmierzające do zawarcia nowej umowy z 21-letnim obrońcą na dużo lepszych dla niego warunkach finansowych.

Defensor nie przystał do tej pory na żadną z proponowanych mu ofert i, zdaniem dziennikarzy „Sport Bilda”, już żadnej nie zaakceptuje, ponieważ jest zdecydowany na opuszczenie szeregów niemieckiego zespołu po zakończeniu obecnych rozgrywek.

Dotychczasowy kontrakt Upamecano z popularnymi „Bykami” obowiązuje do 30 czerwca 2021 roku i jest w niej zawarta klauzula odstępnego umożliwiająca piłkarzowi zmianę pracodawcy po wpłacie 60 milionów euro na konto RB Lipsk.

Nie tak dawno wiele drużyn takich jak Arsenal, Chelsea, Barcelona, Liverpool czy Bayern Monachium były skłonne wyłożyć wspomnianą sumę na pozyskanie Francuza, ale przy obecnie panującej sytuacji każda z nich musi zdecydowanie ostrożniej dysponować swoimi środkami.

Wiele na to wskazuje, że niektóre z wymienionych wyżej zespołów podejmą negocjacje z ekipą należącą do koncernu Red Bulla, która wobec stanowiska samego piłkarza będzie miała wkrótce ostatnią szansę na to, aby zarobić spore pieniądze na odejściu 21-latka.

Media największe szanse na sukces przy prowadzeniu ewentualnych rozmów w sprawie sprowadzenia Upamecano dają Bayernowi Monachium. Warto jednak pamiętać o tym, że sam obrońca miał nie tak dawno skłaniać się ku przeprowadzce do Premier League.

Młodzieżowy reprezentant „Trójkolorowych” trafił do Lipska w styczniu 2017 roku. W obecnym sezonie wystąpił w 29 spotkaniach niemieckiego klubu i zanotował w nich jedną asystę.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk OFICJALNIE: Czesi kończą sezon. Ligi od trzeciej w dół anulowane OFICJALNIE: Czesi kończą sezon. Ligi od trzeciej w dół anulowane Mourinho zignorował wytyczne rządu. Sekretny trening Tottenhamu [WIDEO] Mourinho zignorował wytyczne rządu. Sekretny trening Tottenhamu [WIDEO] Ronaldinho wyszedł z więzienia po 32 dniach. Teraz czeka go areszt domowy w... czterogwiazdkowym hotelu Ronaldinho wyszedł z więzienia po 32 dniach. Teraz czeka go areszt domowy w... czterogwiazdkowym hotelu FIFA: Ważne zmiany prawne w związku z pandemią koronawirusa FIFA: Ważne zmiany prawne w związku z pandemią koronawirusa Klopp o kulisach odejścia Coutinho z Liverpoolu Klopp o kulisach odejścia Coutinho z Liverpoolu Heung-min Son przejdzie szkolenie wojskowe. Wiadomo już, co go czeka Heung-min Son przejdzie szkolenie wojskowe. Wiadomo już, co go czeka „Polski Messi” wystąpił w Turbokozaku [WIDEO] „Polski Messi” wystąpił w Turbokozaku [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy